Mecz w Ostrowie do powtórki. Deszcz przeszkodził żużlowcom.

Derbowe spotkanie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski z AFORTI Startem Gniezno zapowiadało się bardzo ciekawie. Mimo, że to mecz w ramach drugiej kolejki dla obu ekip miała to być inauguracja sezonu.

Gnieźnianie nie odbyli meczu z Orłem Łódź bowiem w przedmeczowych testach na obecność COVID-19 kilka okazało się „pozytywnych”. Ostrowianie natomiast w pierwszej kolejce mieli rywalizować z Abramczyk Polonią w Bydgoszczy – przeszkodziła im w tym pogoda. Tym razem stało się podobnie

Kibice obu drużyn czekali na poniedziałkowy, wczesny wieczór, aby zasiąść przed telewizorami i chociaż w takiej formie dopingować swoich ulubieńców. Choć prognozy przed spotkaniem nie były korzystne, to punktualnie o 18.00 na tor w Ostrowie wyjechali uczestnicy pierwszego biegu. Para gospodarzy, Nicolai Klindt i Patrick Hansen z dużą przewagą zameldowała się na mecie przed Mirosławem Jabłońskim i Timo Lahti. Humory ostrowskich fanów były jeszcze lepsze po zakończeniu wyścigu numer dwa, w którym rywalizowali juniorzy. Znów lepsi na mecie byli miejscowi. Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk w pokonanym polu pozostawili Mikołaja Czaplę i Marcela Studzińskiego, który po defekcie nie zakończył wyścigu. Po dwóch biegach Arged Malesa prowadziła 10:2. Na tym skończyła się początkowa dominacja gospodarzy.

Bieg trzeci to zwycięstwo gości 4:2 choć czerwono-czarni po wyjściu z pierwszego łuku znaleźli się na dwóch pierwszych pozycjach. Zwyciężył Oskar Fajfer, a Oliver Berntzon zdołał wyprzedzić Frederika Jakobsena. Mimo tego, że na torze zaczęło się dziać coraz więcej wszyscy obecni na stadionie spoglądali jednak na niebo. Zaczął padać deszcz. Odbyły się jeszcze dwa biegi. W czwartym podwójnie zwyciężyli gnieźnianie, w piątym padł remis 3:3 i na tablicy pojawił się wynik 16:14. Jak się okazało był to ostatni rezultat tego wieczoru.

Deszcz padał coraz mocniej i na nic zdały się prace torowe. Wobec trwających opadów sędzia spotkania, Jerzy Najwer z Gliwic podjął decyzję o jego odwołaniu. Jako, że regulamin mówi jasno o możliwości zaliczenia wyniku dopiero po odbyciu ośmiu biegów mamy pewność, że to spotkanie będzie powtórzone. Nowy termin spotkania drużyn AFORTI Start Gniezno oraz Arged Malesa na stadionie w Ostrowie to poniedziałek, 3 maja. Początek rywalizacji o godzinie 18.00!

Jak odwołanie meczu komentuje menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski? Odpowiedź w materiale video StartTV.

Rozłąka gnieźnian z ligowym ściganiem nie potrwa jednak długo. W tym tygodniu AFORTI Start jeszcze spotka się w czwartek w zaległym spotkaniu z Orłem Łódź i w sobotę w ramach trzeciej kolejki z ekipą Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Oba mecze odbędą się w Gnieźnie, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja nsport+!

Tekst: Grzegorz Buczkowski