Pierwszy mecz sezonu już w Wielką Sobotę!

Sobota, 3 kwietnia to dzień inauguracji sezonu 2021 w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Pierwszym rywalem czerwono-czarnych będzie Orzeł Łódź. Początek meczu o godzinie 14.30 (I wyścig)

Znamy już awizowane składy na mecz 1. Kolejki. Trener drużyny gości, Adam Skórnicki przedstawił następujące zestawienie:
1. Aleksandr Łoktajew
2. Władimir Borodulin
3. Norbert Kościuch
4. Lucke Becker
5. Marcin Nowak
6. Mateusz Dul
7. Jakub Sroka.

Menedżer AFORTI Startu Gniezno, Rafael Wojciechowski awizował na sobotni pojedynek poniższy skład:
9. Mirosław Jabłoński
10. Frederik Jakobsen
11. Timo Lahti
12. Peter Kildemand
13. Oskar Fajfer
14.
15. Marcel Studziński.

Z pewnością nieco dziwi decyzja o nieobecności w składzie gości Bradego Kurtza, który przez niektórych uważany jest za potencjalnego lidera ekipy z Łodzi, ale należy pamiętać, że przed meczem może dojść do dwóch zmian.

W przypadku składu gospodarzy nie ma większych niespodzianek. Rafael Wojciechowski postawił na pewniaków. Kibiców z pewnością najbardziej ciekawi postawa w meczu Mirosława Jabłońskiego, dla którego będzie to wyjątkowe spotkanie z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – wraca na tor po rocznym rozbracie z rywalizacją o ligowe punkty, a po drugie pierwszym przeciwnikiem będzie Orzeł, który w ubiegłym roku nie dał Jabłońskiemu szansy na występ w składzie.

Pierwszy mecz w sezonie przyniesie z pewnością sporo emocji. Niestety aspektem, który w przedsezonowych rozmowach kibiców bierze górę, są aktualne obostrzenia, które nie pozwalają na udział w meczu widzów. To fatalna informacja, która wiąże się z wielkim rozczarowaniem zagorzałych sympatyków speedway’a w całej Polsce. Wszyscy wierzymy, że ten stan rzeczy zmieni się jak najprędzej i już niebawem wszyscy spotkamy się na stadionie. Póki co kibice będą mogli obejrzeć transmisję na kanale nSport+

Tekst: Grzegorz Buczkowski