Dmuchana banda zamontowana!

Sprzyjająca w trwającym tygodniu aura sprawiła, że na torze przy Wrzesińskiej odbyły się pierwsze prace związane z nawierzchnią. W sobotę przystąpiliśmy do montażu dmuchanych band. Całość prac nadzorował klubowy toromistrz, Łukasz Łukowski, a nieocenioną pomocą służyli amatorzy zrzeszeni w AKŻ Waleczne OrłyBłażejem Skrzeszewskim na czele.

“Dzisiaj udało nam się założyć całą dmuchanę bandę na stadionie. Popracowaliśmy również przy torze. Pogoda w pełni wykorzystana! Aura dopisała, słońce nam towarzyszyło” – mówi B. Skrzeszewski. “Toromistrz może już działać z przygotowaniem toru do pierwszych treningów.” – dodaje. 

W zimowej przerwie wszystkie uszkodzone elementy dmuchanej bandy zostały naprawione w firmie ADMAR – to producent bandy, która od kilku sezonów wykorzystywana jest na stadionie, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół AFORTI Start Gniezno.

“Z każdym rokiem mamy większą wprawę w montażu bandy” – przyznaje Ł.Łukowski, toromistrz, który również w sezonie 2021 opiekować będzie się nawierzchnią toru w Pierwszej Stolicy. “Firma Admar przekazała nam kilka cennych wskazówek, jak montować bandę we właściwy sposób. Skorzystaliśmy z porad i faktycznie – w jedno przedpołudnie udało się zamontować oba łuki.” – przyznaje.

Pierwsze jazdy żużlowców AFORTI Start Gniezno menadżer zespołu, Rafael Wojciechowski wstępnie zaplanował w terminie 9-11 marca. Jak zawsze w tym okresie będą to luźne zajęcia, nieobowiązkowe dla wszystkich zawodników. Wcześniej, bo za tydzień w sobotę, na torze pojawią się gnieźnieńscy amatorzy.  “Menadżer poprosił nas, abyśmy po zimie trochę odrzucili tę nawierzchnię, ją przemieszali. Tak więc jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, to wyjedziemy na nasz owal.” – dodaje na zakończenie B.Skrzeszewski.

Cała drużyna AFORTI Start Gniezno spotka się w Pierwszej Stolicy pomiędzy 16, a 18 marca. Wówczas odbędzie się mini-zgrupowanie, gdzie omówione zostaną m.in. kwestie związane ze startem rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Tekst: Radosław Majewski