Sezon 2021: Aforti Holding S.A. sponsorem tytularnym Startu!

Poznaliśmy sponsora tytularnego na sezon 2021. Na podstawie zawartej umowy z Aforti Holding S.A. drużyna z Pierwszej Stolicy w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej występować będzie jako Aforti Start Gniezno. Tym samym nazwa zespołu odpowiadać będzie wymaganiom regulaminowym – dwa człony oraz nazwa miasta. 

Aforti Holding S.A. wspiera sport żużlowy w Gnieźnie od 2018 roku. Grupa do tej pory była sponsorem strategicznym, ponadto swoim mecenatem obejmowała drużynę młodzieżową, szkółkę żużlową, klubową telewizję czy podprowadzające gnieźnieńskiego Startu. Teraz współpraca zostanie rozszerzona i obejmie sponsoring tytularny pierwszoligowca z Gniezna.

“Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, bo ta współpraca rozpoczęła się w lutym 2018 roku i za nami już trzy sezony!” – mówi Klaudiusz Sytek, prezes Aforti Holding S.A. “Nie było możliwości, aby w 2018 roku wejść w miejsce sponsora tytularnego, które było zajęte. Byliśmy wtedy sponsorami drużyny juniorów. To był rok sukcesu, choć apetyt był większy” – wspomina. Przypomnijmy, że młodzieżowy zespół Aforti Start Gniezno dotarł wówczas do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie niestety nie udało się wywalczyć medalu.

“W Sylwestra pojawiła się możliwość wejścia jako sponsor tytularny, skróciliśmy życzenia no i jesteśmy. Udało się szczęśliwie to ustalić. To ważna chwila dla nas. Nazwa firmy pojawia się obok Startu Gniezno” – dodaje K.Sytek. “Każdy sezon, to co raz lepsze wyniki Startu w lidze. Skoro w ubiegłym roku było drugie miejsce, dwa lata temu trzecie, to może tutaj statystyka będzie nieubłagana.” – zastanawia się prezes Aforti Holding S.A.

Należy podkreślić, że negocjacje władz GTM Start Gniezno z Aforti Holding S.A. trwały bardzo krótko – szybko udało się wypracować stosowne porozumienie i zawrzeć umowę na zbliżające się dużymi krokami tegoroczne rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. “Od początku współpracy ze Startem, kiedy dojechaliśmy na Wrzesińską 25, pierwsze pytanie jakie padło – czy można być sponsorem tytularnym. Wtedy to miejsce należało do firmy Car Gwarant. Uważam, że zrobiła ona bardzo dużo dobrego dla gnieźnieńskiego żużla” – mówi K.Sytek w rozmowie z klubową telewizją StartTV.

“Jesteśmy zadowoleni ze współpracy” – nie ukrywa prezes Aforti Holding S.A. “Jest odczuwalna różnica, jeśli porównujemy rozmowy tu w Gnieźnie i z innymi klubami. Mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem. Start ma za sobą kampanię crowdfundingową, objawił się na rynku kapitałowym. Powstała spółka akcyjna. Są podwaliny do tego, aby budować Ekstraligę w Gnieźnie. Chcemy w tym uczestniczyć!” – przyznaje Klaudiusz Sytek. “Nikt nie twierdzi dziś, że Start wygra ligę i w przyszłym roku będziemy tę Ekstraligę mieć, ale podwaliny są. Byliśmy sponsorem szkółki, drużyny juniorów. To jest robione profesjonalnie i dzięki temu funkcjonuje. Dlaczego nie być sponsorem tytularnym?” – dodaje prezes sponsora tytularnego żużlowców z Pierwszej Stolicy.

“Drużyna seniorska pojedzie jako Aforti Start Gniezno i bardzo się z tego faktu cieszę” – podsumowuje Bartosz Kapczyński, dyrektor marketingu GTM Start Gniezno. “Szanuję osobę prezesa Klaudiusza Sytka. Negocjacje były bardzo, bardzo łatwe. Mogłoby się wydawać, że będzie ciężko, ale tak naprawdę w Sylwestra dogadaliśmy szczegóły. Trwało to kilka minut i mogliśmy uścisnąć wirtualną dłoń” – nie kryje radości B.Kapczyński. “Dziś możemy cieszyć się z faktu, że tak silny gracz jak Grupa Aforti zostaje sponsorem tytularnym na sezon 2021.” – dodaje działacz klubu z Wrzesińskiej 25.

Przez ostatnie trzy sezony zespół z Gniezna mógł liczyć na wsparcie firmy Car Gwarant Service, która była sponsorem tytularnym w latach 2018-2020. “Chciałbym tutaj bardzo serdecznie podziękować za ten czas. To bardzo duży zastrzyk. Firma jest dalej z nami i będziemy współpracować.” – dodaje B.Kapczyński. “Nie zapominamy o firmach Kapi Meble i Budex – to nasi sponsorzy tytularni z sezonu 2020. Długa nazwa pozwoliła nam utrzymać płynność i stabilność finansową w tym trudnym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów w sezonie 2020. Dziś mamy Grupę Aforti, Na ten rok cele i ambicje są wysokie, mam nadzieję, że z tymi sponsorami zrobimy to w jak najlepszy sposób” – kończy dyrektor marketingu w klubie z Grodu Lecha.

Tekst: Radosław Majewski