Kacper Grzelak wypożyczony do Falubazu Zielona Góra!

Kadra GTM Startu Gniezno uszczupliła się o jednego zawodnika. W ramach umowy wypożyczenia do Falubazu Zielona Góra trafia wychowanek naszego klubu Kacper Grzelak.  Tym samym w Pierwszej Stolicy pozostaje trójka młodzieżowców – Marcel Studziński, Mikołaj Czapla oraz Szymon Szwacher. Do egzaminu na motocyklach 500 ccm przystąpią Oskar Hurysz i Mateusz Jabloński.

Obaj mają za sobą udane występy w turniejach na motocyklach o pojemności 250 ccm, co pozwala z optymizmem spoglądać w kontekście ich sportowej przyszłości. „Po zdaniu egzaminu na licencję zarówno przez Mateusza jak i Oskara chcemy dawać tej dwójce możliwość startów w DMPJ, których w tym roku będzie zdecydowanie więcej.” – przekazuje Rafael Wojciechowski, menadżer gnieźnieńskiego Startu. „W takim wypadku mogłoby zabraknąć miejsca w składzie na te rozgrywki dla Kacpra lub innego juniora. W Zielonej Górze, gdzie do tej pory była trójka młodzieżowców, szanse na występy są zdecydowanie większe” – dodaje R.Wojciechowski.

Kacper Grzelak nie miał okazji do debiutu w ligowym składzie czerwono-czarnych. Mogliśmy go oglądać tylko w zawodach młodzieżowych. Ponadto, w sezonie 2020 ścigał się także w barwach SpecHouse PSŻ Poznań gdzie wystąpił w czterech wyścigach ligowych zdobywając w nich dwa oczka.

Dodajmy, że do Zielonej Góry Kacper Grzelak trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia. Nie jest wykluczone, że po zakończeniu tego okresu przeniesie się do Falubazu definitywnie.

Tekst: Radosław Majewski