R.Wojciechowski: Rozliczcie nas po sezonie z wyników

Dzisiaj ostatni dzień okienka transferowego. Działacze GTM Start Gniezno pozyskali w jego trakcie Duńczyka Petera Kildemanda oraz Mirosława Jabłońskiego. Ponadto kontrakty zawarli Oskar Fajfer, Timo Lahti, Frederik Jakobsen, Kevin Fajfer, Damian Stalkowski, Marcel Studziński i Maksymilian Bogdanowicz. Ważne umowy z klubem z Pierwszej Stolicy posiadają Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher, Kacper Grzelak oraz Duńczyk Nick Agertoft i Szwed Philip Hellström-Bängs, a także startujący do tej pory na motocyklach o pojemnośći 250 ccm Oskar Hurysz i Mateusz Jabłoński. Ostatnie dni w klubie podsumowuje menadżer Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Rafael Wojciechowski.

“Chciałbym zaznaczyć, że nasze cele i marzenia nie uległy zmianie.” – mówi R.Wojciechowski. “Chcemy zbudować stabilny i silny klub, który w przyszłości będzie mógł walczyć w ekstralidze być może także o medale. Jeszcze rok temu o tej porze wydawało się, że będzie to można zrealizować w przeciągu 2-3 lat, wtedy jednak nikt nie przypuszczał, że świat pogrąży pandemia COVID 19. Dziś przyszłość wielu osób, firm jest niepewna, doskonale odczułem to na własnym przykładzie swojej osoby i firmy, moich bliskich znajomych a także ich biznesów.” – dodaje.

W tym roku podjęliśmy wiele inicjatyw, które zrealizowaliśmy z większym lub mniejszym sukcesem, jedną z nich było założenie spółki akcyjnej, a także realizacja celów sportowych. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie możemy od razu zrealizować wszystkiego więc podstawowym założeniem na kolejny rok jest zadbanie o fundament dalszego rozwoju czyli inwestycja w młodzież, juniorów i związane z nimi założenia szkoleniowe i inwestycje sprzętowe. Te aspekty są bardzo ważne w perspektywie sportowej  przyszłych sezonów i te podstawy nie mogą być zaniedbane. W przyszłym roku czeka na nas wiele niewiadomych tj. jak sytuacja związana z pandemią a co za tym idzie ilość kibiców na stadionie, sytuacja ekonomiczna firm i wielu osób, które mogą to odczuć już wkrótce. Stabilność finansowa klubu jest ważna z perspektywy kolejnych kroków do realizacji celu. Dlatego zamierzamy działać racjonalnie bez presji stworzyliśmy zespół, który może zaskoczyć pozytywnie. – mówi menadżer Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu w zakończonym sezonie.

“Osobiście bardzo wierzę w realizację scenariusza jakim jest walka o najwyższe cele. Zespół tworzony na sezon 2021 to nie tylko sportowcy, ale także wszystkie osoby, które będą miały wpływ na komfort pracy naszych zawodników. Przechodząc jednak do tego, co najbardziej interesuje kibiców, czyli kto będzie reprezentował barwy czarno-czerwonych, poznaliśmy już wszystkie nazwiska, postawiłem w tym roku na połączenie doświadczenia z młodością i ambicją, teraz krótko przedstawię moje podsumowanie a także nadzieje, które w nich pokładam oraz cele sportowe, które przed nimi.” – dodaje R.Wojciechowski.

Kadra GTM Start Gniezno 2021 w ocenie Rafaela Wojciechowskiego:

  • Oskar Fajfer – lider drużyny w 2020, kapitan na sezon 2021, jest to zawodnik, który ma wszelkie predyspozycje by z sezonu na sezon być jeszcze lepszy,
  • Kevin Fajfer – odkrycie sezonu 2020 w Starcie, luz, spokój i koleżeńska postawa, doinwestowany sprzętowo a wiem, że tak będzie może naprawdę rozwinąć się sportowo w 2021
  • Mirek Jabłoński – doświadczenie, ambicja i wielka motywacja, mam nadzieję, że te cechy pomogą mu powrócić do ścigania w stylu, który sobie założył na sezon 2021
  • Timo Lahti – sezon 2020 nie był w jego wykonaniu taki jaki byśmy wszyscy chcieli, wiemy oboje dlaczego i wierzymy, że kolejny będzie lepszy i bardziej stabilny we wszystkich spotkaniach.
  • Frederik Jakobsen – jak na niego patrzę podczas jazdy to wiem, że może zostać w przyszłości IMŚ. Jestem przekonany, że w sezonie 2021 jego średnia punktowa będzie wyższa.
  • Peter Kildemand – ostatnie 2 sezony nienajlepsze, ale to bardzo ambitny i doświadczony zawodnik w odpowiednim wieku. Pozytywnie mówił o nim Frederik i jego team,  w Starcie odnajdzie swój blask.
  • o juniorach nie będę mówił indywidualnie, młodzież reprezentująca barwy Startu będzie doinwestowana sprzętowo pod opieką jednego z lepszych trenerów i doświadczonego mechanika klubowego, jestem przekonany, że będą mile zaskakiwać kibiców w sezonie 2021.

Zostaję menagerem sportowym w sezonie 2021 i proszę rozliczcie nas po sezonie z wyników – dodaje na zakończenie Rafael Wojciechowski.