Zakończenie sezonu w innym terminie! W sobotę górą deszcz.

Niestety, mimo usilnych starań i wielu wysiłków podjętych przez organizatorów sobotnie spotkanie z eWinner Apatorem Toruń nie doszło do skutku. Dla obu drużyn miał to być ostatni akcent sezonu 2020.

Mimo, że żużlowcom nie udało się wyjechać na tor, ostateczne rozstrzygnięcia na zapleczu PGE Ekstraligi są znane – awans z 1. miejsca staje się udziałem naszych gości z Torunia. Zespół Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu kończy rywalizację na drugiej pozycji.

Działacze GTM Start Gniezno od godzin porannych podjęli pracę przy torze. Wszystko odbywało się pod nadzorem komisarza, który ze względu na zagrożone spotkanie przebywał w Pierwszej Stolicy od piątku. Jeszcze po godzinie 14 wydawało się, że spotkanie dojdzie do skutku – tor wyglądał dobrze, a prognozy pogody nie zapowiadały opadów mogących zakłócić mecz. Niestety, później warunki atmosferyczne się zmieniły, a deszcz, który przeszedł nad Gnieznem sprawił, że tor zrobił się śliski i nie gwarantował bezpiecznej rywalizacji we czwórkę.

“Jeśli chcemy oglądać antyreklamę żużla, to możemy jechać!” – mówił na antenie telewizji nSport+ Oskar Fajfer. “Chcielibyśmy rywalizować w normalnych warunkach, stworzyć tutaj widowisko” – dodał gnieźnianin. „Organizator starał się robić wszystko, aby doprowadzić tor do stanu regulaminowego po opadach deszczu“ – przekonywał Piotr Lis, arbiter sobotniego meczu.  “Zawodnicy obu ekip stwierdzili, że tor jest niebezpieczny. Po konsultacji z kierownikami obu drużyn oraz komisarzem podjęliśmy decyzję o odwołaniu tego meczu!” – przekazał.

Nowy termin meczu nie został ustalony. Decyzja podjęta zostanie w niedzielę, po finale PGE Ekstraligi w Lesznie, gdzie tamtejsza Fogo Unia zmierzy się z Moje Bermudy Stal Gorzów. Zakupione bilety będą ważne w nowym terminie zawodów.

Zwrotów dokonać można w punkcie zakupu – Moto303 przy ul. Kościuszki 11. Zwrot biletów internetowych możliwy jest po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie sprzedażowym, następnie wybrać należy zakładkę “Moje konto” i dalej “Zwroty i reklamacje”. Prowadząca sprzedaż firma E-skipass Sp. z o.o. dokona zwrotu w ciągu 14 dni.

Tekst: Radosław Majewski