P.Mikołajczak: akcjonariusze będą realnie uczestniczyć w życiu spółki

wySTARTuj z nami po sukcesy – tak brzmi hasło promocyjne projektu, który uruchomiony został 30 lipca, a który dotyczy sprzedaży akcji SKS Start S.A. O samej akcji oraz planach na przyszłość związanych ze spółką akcyjną rozmawiamy z dyrektorem i członkiem zarządu GTM Start oraz prezesem zarządu SKS Start S.A. Piotrem Mikołajczakiem

Sprzedaż akcji rozpoczęła się trzy tygodnie temu. Jak możemy podsumować ten czas?
– Obecnie zaufało nam siedemdziesięciu siedmiu inwestorów, dzięki którym zebrany kapitał to ponad 410 000 złotych. Wśród tych inwestorów nie brakuje solidnych partnerów, decydujących się na wyższe pakiety akcji, są jednak także i pojedynczy, którzy przekazali stosunkowo mniejsze kwoty nabywając najniższe pakiety.  Nasze działania cały czas trwają i mamy nadzieję, że ten wynik się zwiększy. Dodam, że inwestorzy mogą objąć 20 proc. akcji za 1 mln zł, przy wycenie stowarzyszenia GTM Start na poziomie 5 mln zł.

Zawiązanie spółki akcyjnej to jeden z kroków w kierunku awansu zespołu do żużlowej Ekstraligi.
– Zgadza się. Od samego początku działalności GTM Start, czyli od maja 2016 roku budujemy klub w oparciu o solidne podwaliny organizacyjne oraz finansowe. Obecnie rywalizujemy w eWinner 1. Lidze Żużlowej, ale nasze marzenia, a przede wszystkim sportowe ambicje sięgają zdecydowanie dalej. Czarny sport w Gnieźnie liczy ponad 73 lata, to okres wzlotów i upadków, dobre sezony przeplatane gorszymi, ale wierzymy, że teraz wspólnie z kibicami-inwestorami czeka nas świetlana przyszłość, a zawiązanie spółki akcyjnej i upragniony awans do Ekstraligi żużlowej byłby zwieńczeniem naszej codziennej pracy wykonywanej na rzecz tej dyscypliny sportu. Zaciętej pojedynki derbowe z Unią Leszno chociażby, jak w latach 90-tych – chcielibyśmy ponownie móc to przeżywać przy Wrzesińskiej.

Jaki jest cel sprzedaży akcji SKS Start S.A. na platformie Beesfund?
– Głównym celem, który przyświeca osobom zaangażowanym w ten projekt jest stworzenie nowoczesnego klubu, który godnie reprezentować będzie Gniezno i wszystkich kibiców z regionu. Chcemy awansować do Ekstraligi. Wierzymy, że uda nam się pozyskać inwestora strategicznego i w ciągu 2-3 lat osiągniemy wymarzony awans, a w przyszłości sięgniemy po medale Mistrzostw Polski. Oferując na sprzedaż akcje chcemy także zacieśnić więź na linii klub-kibice. Obecnie Start Gniezno to tysiące fanów zasiadających na trybunach i przed TV, śledzących losy drużyny. Dzięki naszej propozycji nabycia akcji mogą sportowe i nie tylko emocje przeżywać jeszcze bardziej, czując się współwłaścicielami klubu. Naszym marzeniem jest zbudować w Gnieźnie tzw. „modę na czarny sport“ – zachęcić kibiców do nabycia akcji, jeszcze pełniejszego identyfikowania się z klubowymi barwami również i poprzez noszenie klubowej odzieży. Dodam, że spółka zajmie się sprzedażą gadżetów klubowych, co będzie jednym z jej przychodów. Mamy jeszcze kilka pomysłów na to jak pomnażać zebrany kapitał. Wracając do pytania – akcja na platformie Beesfund to duży sprawdzian dla lokalnej społeczności – zarówno kibiców jak i środowiska biznesowego. Mniejszy test, ten w początkowej fazie pandemii, zakończył się pełnym sukcesem. Nie tracimy wiary i nadziei w to, że tak będzie i tym razem! Wszystkie ręce na pokład!

Jaki wpływ na funkcjonowanie klubu będą mieli nowi akcjonariusze?
– Każdy akcjonariusz będzie miał swój procent udziału w spółce i w tym procencie będzie jego współwłaścicielem. Ogólnie jeśli sprzedamy wszystkie akcje to inwestorzy będą mieli łącznie 20 procent udziału w spółce. Każdy z akcjonariuszy będzie mógł uczestniczyć realnie w życiu spółki, chociażby przez uczestnictwo w Walnych Zgromadzeniach. Będziemy się oczywiście wsłuchiwać w głos akcjonariuszy, gdyż może ich pomysły, a może i osobiste zaangażowanie, pomogą w dalszym rozwoju spółki i pomnażaniu kapitału. Oczywiście liczymy również na ich przyszłą pomoc w życiu klubu, chociażby przy organizacji imprez, poszukiwaniu sponsorów czy też kolejnych inwestorów. Każdy akcjonariusz będzie częścią spółki i będzie realnym głosem doradczym w spółce. Chętnie wszystkich zapraszam do zakupu akcji naszej spółki. Bądź jednym z nas!

Oferta publiczna akcji spółki Sportowy Klub Speedway’a Start S.A. z siedzibą w Gnieźnie na stronie www.akcjastart.pl