„Nie biorę, nie piję… żyję” – profilaktyka z GTM Start Gniezno.

Drugi rok z rzędu GTM Start Gniezno angażuje się w profilaktyczny projekt adresowany do lokalnej społeczności. “Nie biorę, nie piję.. żyję” Sport żużlowy podziwiam i w trzeźwości żyję – pod takim hasłem odbywać się będą warsztaty i wydarzenia współtowarzyszące z udziałem przedstawicieli naszego klubu, mające na celu połączenie oddziaływań profilaktycznych z kibicowaniem i wspieraniem własnej drużyny żużlowej. Działania odbywać się będą na stadionie przy ul. Wrzesińskiej, a zaplanowano je na dwa dni – 26 oraz 27 sierpnia w godzinach 16.00 – 18.00.

“Kibice sportu żużlowego to w dużej mierze całe rodziny, dlatego też proponujemy włączenie się w działania profilaktyczne.” – mówi Rafael Wojciechowski. “W ramach spotkań dajemy możliwość uczestnictwa w warsztatach profilaktycznych, których tematyka będzie związana z emocjami,  a co za tym idzie przeciwdziałaniu uzależnieniom. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z rodzajami emocji, jak również będą mieli dostarczona wiedzę na temat roli emocji w życiu człowieka. Zwrócona zostanie uwaga na fakt, że nieumiejętność radzenia sobie z napięciem jest jednym z powodów sięgania po substancje psychoaktywne. Jako osoby ze środowiska sportowego zwrócimy też uwagę na zdrowy styl życia.” – dodaje R.Wojciechowski.

Uczestnicy warsztatów otrzymają wiedzę pozwalającą im zapoznać się z systemem wsparcia w sytuacjach kryzysu na terenie miasta Gniezna. Każdy z warsztatów będzie składał się z dwóch części – uczestnicy po zakończeniu jednego warsztatu udadzą się na drugi. Oba warsztaty obywać się będą jednocześnie na co pozwala uczestnictwo dwojga prowadzących. Po odbyciu warsztatów wszyscy biorący w nich udział będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w interaktywnym konkursie na platformie Kahoot. Dodatkową atrakcją będzie odbywający się w tym czasie trening żużlowców Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno, który biorący udział w warsztatach będą mogli śledzić z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Działania adresowane są do kibiców czarnego sportu – młodzieży jak i osób dorosłych, opiekunów. Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla uczestników, ponadto najaktywniejsi będą mieli szanse zdobyć gadżety GTM Start Gniezno i bilety na mecz ligowy z Orłem Łódź. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy – chętnych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy rzecznik@startgniezno.com w temacie wpisując hasło „Profilaktyka”, a w treści zgłoszenia podać imiona i nazwiska uczestników oraz telefon kontaktowy.  Warsztaty przeznaczone są dla osób od 12 roku życia – zgłaszać się mogą opiekunowie wraz ze swoimi podopiecznymi.

Tekst: Radosław Majewski