Aktualizacja regulaminu sanitarnego – ograniczenia dla zawodników

Ilość wykrytych przypadków koronowirusa w naszym kraju wzrasta. W związku z tym wprowadzone zostały nowe obostrzenia, które jeszcze bardziej zaostrzają reżim sanitarny obowiązujący w rozgrywkach żużlowych. Zawodnikom zabrania się między innymi aktywności w dużych grupach osób.

Jak czytamy w piśmie, które trafiło także i do naszego klubu, taka aktywność sprzyja kontaktowi z koronawirusem.  W związku z tym zawodnicy pomiędzy meczami oraz treningami nie mogą rozdawać autografów, fotografować się z kibicami, brać udziału w prezentacjach czy uczestniczyć w eventach dla firm. Złamanie tego zakazu wiąże się z możliwością nałożenia kary finansowej, a najbardziej restrykcyjne sankcje mówią także o wykluczeniu z polskich rozgrywek do sezonu 2021 włącznie. Konsekwencją braku przestrzegania obostrzeń może być także skierowanie na dwutygodniową izolację bez prawa do startu w zawodach odbywających się w tym czasie.

Żużlowcy Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno doceniają i dostrzegają doping swoich kibiców na stadionie przy Wrzesińskiej 25, a także podczas wyjazdów do Gdańska i Bydgoszczy, gdzie nie brakowało sympatyków czerwono-czarnych. W związku z nowymi regulacjami podczas kolejnych meczy w trwającym sezonie nie będziemy mogli niestety wyjść w okolice sektora 10 na domowym obiekcie czy pod tzw. klatki na stadionach naszych rywali.

Nowe regulacje określają także między innymi stosowanie przyłbic ochronnych przez zawodników, mechaników, sztaby szkoleniowe i osoby działające przy organizacji rozgrywek. Musi ona być mocowana na głowie i zakrywać całą twarz – od czoła do brody włącznie.  W przypadku maseczek – należy je zakładać tak, by szczelnie zasłaniać usta i nos.

Pełna treść regulaminu sanitarnego, do którego przestrzegania jesteśmy zobowiązani, znajduje się na stronach Polskiego Związku Motorowego.

Tekst: Radosław Majewski