GTM stawia na rozwój – wySTARTuj z nami po sukcesy

Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe START od początku swojej działalności jest kontynuatorem bogatej żużlowej historii w Pierwszej Stolicy. Od czterech lat budujemy od nowa markę czarnego sportu w Gnieźnie – tworzymy klub oparty o jasne i przejrzyste zasady działania, jesteśmy solidnym partnerem dla wszystkich współpracujących z nami podmiotów. Kolejnym krokiem jaki wykonujemy jest powołanie do życia spółki akcyjnej, która powstała pod nazwą Sportowy Klub Speedway’a Start Spółka Akcyjna.

Patrząc perspektywicznie na rozwój dyscypliny w Gnieźnie stowarzyszenie postanowiło założyć spółkę akcyjną, która ma być kontynuatorem dalszego rozwoju klubu. Sportowy Klub Speedway’a Start Spółka Akcyjna został zawiązany aktem notarialnym z dnia 7 lutego 2020 roku (repetytorium A nr 1543/2020), gdzie głównym i jedynym akcjonariuszem jest stowarzyszenie Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start zawiązane 31 maja 2016 roku (wpis do KRS). Spółka uzyskała wpis do KRS w dniu 17.04.2020 roku w Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu – IX Wydział Gospodarczy KRS.

Prezesem zarządu został Piotr Mikołajczak, a przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki – Rafael Wojciechowski.  Dziś jesteśmy klubem I ligi żużlowej, ale nasze ambicje sięgają znacznie wyżej tj. osiągnięciem awansu do najlepszej ligi świata PGE Ekstraligi Żużlowej. Dla nas i wielu kibiców Startu to wyjątkowy klub z pasją i powodem do wielkiej dumy.

Działając na rzecz sportu żużlowego w Pierwszej Stolicy wyznaczamy sobie nowe trendy. „Cztery lata naszego funkcjonowania jako klubu,  to trwające do dziś pasmo sukcesów tych sportowych, ale i również organizacyjnych. Wywalczony awans z drugiej do pierwszej ligi żużlowej i zajęcie dwa lata z rzędu trzeciego miejsca w rozgrywkach Nice 1 Ligi Żużlowej.” – wymienia Piotr Mikołajczak. Naszą sportową ambicją jest kolejny awans, do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomóc w zrealizowaniu tego upragnionego celu może każdy!

W czwartek rozpoczyna się publiczna emisja akcji w ramach platformy Beesfund, która w przeszłości współpracowała m.in. z Wisłą Kraków. „Będzie można nabywać pakiety akcji w cenie już od 49,40 złotych. Dzięki wspólnej inwestycji stworzymy silną drużynę, a rozwój szkolenia pozwoli w przyszłości potęgę czarnego sportu w Gnieźnie oprzeć o własnych wychowanków. Chcemy również stworzyć twarde podwaliny finansowania swojego dalszego istnienia i rozwoju.” – przekazuje Piotr Mikołajczak, prezes zarządu SKS Start S.A. „Krokiem na jaki się zdecydowaliśmy jest emisja equity crowdfundingowa, która da nam nowe możliwości w budowie klubu, a także zwiększy nasze zasięgi w docieraniu do nowych kibiców. Pozwoli również na budowanie szerszego portfelau partnerów biznesowych i inwestorów w całej Polsce, a może i nie tylko.” – dodaje P.Mikołajczak

wySTARTuj z nami po sukcesy! Dowiedz się jako pierwszy o możliwości inwestycji w Sportowy Klub Speedwaya’a Start S.A. – zajrzyj na stronę: https://akcjastart.pl/wkrotce/startgniezno

Tekst: Radosław Majewski