TAURON SEC w nowej formule! Gniezno gospodarzem jednej z rund!

Choć plany na 2020 rok były zupełnie inne, pandemia sprawiła, że organizatorzy zmuszeni byli przeorganizować cykl TAURON Speedway Euro Championship. Zamiast czterorundowych zmagań z wielkim finałem na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kibice będą oglądać pięć części walki o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy oraz o awans do przyszłorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix. Wszystko to po raz kolejny odbędzie się przy wsparciu firmy TAURON.

O tym, jak przebiegać będzie tegoroczny cykl TAURON SEC poinformowali organizatorzy wydarzenia – firma One Sport – podczas specjalnej konferencji prasowej.

Dzięki zaangażowaniu firmy TAURON w poprzednich dwóch latach zrobiliśmy coś, co niektórym wydawało się niemożliwe. Dwukrotnie najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu pojawili się na Stadionie Śląskim, by walczyć o najcenniejsze laury europejskiego speedwaya. Zorganizowaliśmy również zawody na kilku nowych obiektach, co odbijało się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie i wsparcie firmie TAURON. – mówi Karol Lejman z One Sport Sp. z o.o. – Jest to dla nas niezwykle istotne, zwłaszcza teraz, gdy imprezy sportowe na całym świecie są masowo odwoływane. Plany na 2020 rok były zgoła odmienne, a pandemia, która nas wszystkich dotknęła, spowodowała, że wszystko stanęło na głowie. Postanowiliśmy wynagrodzić kibicom brak rundy TAURON SEC w Chorzowie, dodając jedną rundę ekstra. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy oglądać jeszcze bardziej emocjonującą walkę o medale i o awans do Grand Prix. To będzie niezwykle interesujący lipiec dla wszystkich kibiców żużla – dodał Jan Konikiewicz, One Sport Sp. z o.o.

TAURON SEC 2020 – plan rozgrywek

TAURON Speedway Euro Championship w 2020 roku będzie pięciorundowym cyklem zawodów żużlowych, który ma na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy oraz przyszłego uczestnika mistrzostw świata. Gospodarzami poszczególnych turniejów będą polskie ośrodki żużlowe. Inauguracyjna runda rozegrana zostanie 4 lipca na Motoarenie w Toruniu, natomiast kolejne zawody odbędą się 8 lipca w rodzinnym mieście Tomasza Golloba – Bydgoszczy, 15 lipca w Gnieźnie oraz 22 lipca w Rybniku. Finał zmagań TAURON SEC 2020 nastąpi 29 lipca ponownie na toruńskiej Motoarenie

W tegorocznym cyklu rywalizować będzie 15 zawodników, wśród których nie zabraknie Indywidualnych Mistrzów Europy z poprzednich lat: Mikkel Michelsen, wicemistrz świata – Leon Madsen, trzykrotny indywidualny mistrz świata – Nicki Pedersen oraz Andzejs Lebedevs. O pierwsze złoto dla Polski powalczą zaś Kacper Woryna, któremu w zeszłym roku tylko pech w postaci defektu motocykla zabrał miejsce na podium klasyfikacji generalnej TAURON SEC, Bartosz Smektała, a także wicemistrz świata z 2014 roku, Krzysztof Kasprzak, który w przeszłości stawał już na podium cyklu Speedway Euro Championship. 

Stawkę zmagań TAURON SEC 2020 uzupełnią: Grigorij Laguta, Vaclav Milik, Michael Jepsen Jensen, Robert Lambert, Andrei Kudriashov, Kai Huckenbeck, David Bellego oraz Peter Ljung.

Tekst: informacja prasowa