11 lipca start eWinner 1. Ligi Żużlowej!

Podjęta została decyzja w sprawie startu eWinner 1. Ligi Żużlowej. Rozgrywki planuje się rozpocząć w sobotę 11 lipca! Informację na ten temat przekazał w środowy wieczór Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.  W przyszłym tygodniu wszystkie niezbędne dokumenty zostaną złożone do Ministerstwa Sportu.

Chęć jazdy na zapleczu PGE Ekstraligi zadeklarowało wszystkie osiem klubów, wśród nich zespół Lokomotiv Daugavpils. Do rozstrzygnięcia pozostają kwestie związane z przekraczaniem granicy (mecze na Łotwie). Spotkania, przynajmniej w początkowej fazie, będą odbywać się bez udziału publiczności.

Ligowe ściganie ma się rozpocząć 11 lipca. Odbędzie się czternaście kolejek zasadniczej części sezonu. Telewizja w przekazie na żywo pokaże dwa spotkania. Wstępnie zakładane godziny to 16.30 oraz 19.00.  Z platformą Canal+ trwają rozmowy na temat możliwości technicznych pokazania wszystkich czterech spotkań.

Runda play-off uzależniona jest od decyzji rządu. “Jeśli zostaną zniesione obostrzenia sanitarne, a możliwa będzie jazda z kibicami to na pewno będzie o to łatwiej” – przyznał w programie “Dobry Wieczór. Speedway” Zdzisław Fiałkowski.

Tekst: Radosław Majewski