Korekta planów treningowych czerwono-czarnych

Niekorzystna aura oraz niezbyt optymistyczne prognozy pogody dla Gniezna na najbliższe dni sprawiają, że sztab szkoleniowy Car Gwarant Startu decyduje się na korektę planów treningowych czerwono-czarnych. Temat ten omówiony został z drużyną podczas zgrupowania w Szczyrku – wspólnie poruszono kwestię wyjazdu do chorwackiego Gorican. Ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek, w godzinach porannych – po zapoznaniu się z najnowszymi prognozami pogody i aktualnym stanem toru przy W25.

Zespół z Pierwszej Stolicy – podobnie jak w ubiegłym roku – miałby trenować na Stadionie Millenium, u swojego kapitana Juricy Pavlica. Nakreślony plan zakłada obecność przez trzy dni – pierwsza sesja treningowa wstępnie zaplanowana została na najbliższą środę, a ostatnia w piątek. Gotowość do treningów w Chorwacji zadeklarowali krajowi seniorzy – Oskar Fajfer, Adrian Gała i Kevin Fajfer, nasi obcokrajowcy – Timo Lahti, Frederik Jakobsen i Oliver Berntzon, a także młodzieżowcy – Damian Stalkowski i Marcel Studziński. Oczywiście wspólnie z zespołem trenować będzie także Jurica Pavlic.

Ubiegłoroczne treningi w Gorican – dzień I – okiem kamery StartTV:

 

Następnie – według planu powstałego na obozie w Szczyrku – zawodnicy wrócą do swoich zajęć by ponownie spotkać się w dniach 18 oraz 19 marca, a także 25 i 26 marca. Te sesje treningowe odbędą się na domowym obiekcie, przy Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie.

Na tę chwilę nie zmieniają się plany spotkań sparingowych. 21 marca gnieźnianie zameldują się w Gdańsku, by dzień później spotkać się ze Zdunek Wybrzeżem w Pierwszej Stolicy. W Gnieźnie wystąpimy bez kapitana – Jurica Pavlic otrzymał W kolejny weekend zaplanowany został dwumecz z rywalem zza miedzy. Czerwono-czarni 28 marca u siebie podejmą SpecHouse PSŻ Poznań, a w niedzielę rywalizować będziemy na Golęcinie. W Poznaniu zabraknie Timo Lahti oraz Damiana Stalkowskiego – obaj nasi zawodnicy otrzymali powołanie na spotkanie Północ-Południe. Pierwszy wyścig towarzyskich konfrontacji przed własną publicznością o godzinie 16.30.

Ubiegłoroczne treningi w Gorican – dzień II – okiem kamery StartTV:

 

Inauguracja ligi w sobotę 4 kwietnia. Tego dnia do Grodu Lecha przyjedzie spadkowicz z PGE Ekstraligi. Kibice już dziś ostrzą sobie zęby na mecz Car Gwarant Startu z eWinner Apatorem Toruń. Przypomnijmy, że w sekretariacie GTM Start cały czas trwa sprzedaż karnetów na rundę zasadniczą sezonu 2020. Klubowe biuro czynne jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 16.00.