Wyjazd na tor w Gnieźnie około 10 marca!

Zima w naszym regionie okazała się wyjątkowo łagodna, a dodatnie temperatury sprawiają, że w notesach menadżerów i przedstawicieli sztabów szkoleniowych pojawiają się daty wyjazdu na tor po zimowej przerwie. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Rafael Wojciechowski, opiekujący się zespołem Car Gwarant Startu, zapowiada pierwsze treningi w okolicach 10 marca. Do tego czasu obiekt przy Wrzesińskiej przejdzie przedsezonową weryfikację. Wstępnie znane są także daty spotkań kontrolnych, jakie czerwono-czarni odbędą przed rozpoczęciem rozgrywek 1. Ligi Żużlowej.

“Możliwe, że wspólne treningi odbędą się z drużyną Betard Sparty Wrocław. W okolicach 10 marca zdecydujemy wspólnie, czy spotkamy się na torze około 14-15 marca. Wszystko to jest pod znakiem zapytania, a wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia będą mieć między innymi czynniki atmosferyczne” – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Ustalone zostały terminy przedsezonowych sparingów i tak, 21 marca gnieźnianie zameldują się w Gdańsku, by dzień później spotkać się ze Zdunek Wybrzeżem na domowym owalu. W kolejny weekend zaplanowany został dwumecz z rywalem zza miedzy. Czerwono-czarni 28 marca u siebie podejmą SpecHouse PSŻ Poznań, a w niedzielę rywalizować będziemy na Golęcinie. Pierwszy wyścig towarzyskich konfrontacji przed własną publicznością o godzinie 16.30.

Inauguracja ligi w sobotę 4 kwietnia. Tego dnia do Grodu Lecha przyjedzie spadkowicz z PGE Ekstraligi. Kibice już dziś ostrzą sobie zęby na mecz Car Gwarant Startu z eWinner Apatorem Toruń. Przypomnijmy, że w sekretariacie GTM Start cały czas trwa sprzedaż karnetów na rundę zasadniczą sezonu 2020. Więcej informacji na ten temat tutaj. Klubowe biuro czynne jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 16.00.

Tekst: Radosław Majewski