Mecz Północ-Południe zainauguruje sezon w Polsce!

Podobnie, jak w ubiegłym sezonie tak i w tym roku mecz Północ vs Południe oficjalnie otworzy sezon żużlowy w Polsce. Do pojedynku drużyn prowadzonych przez Mirosława Berlińskiego (Północ) oraz Mariusza Staszewskiego (Południe) dojdzie w niedzielę, 29 marca na obiekcie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. W składach obu ekip znaleźli się przedstawiciele klubów 1. Ligi Żużlowej, a wśród nich dwójka czerwono-czarnych – Timo Lahti oraz Damian Stalkowski. Żużlowcy Car Gwarant Startu ścigać się będą w barwach Południa. Na mecz zapraszają Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl

Drużyny wystąpią w siedmioosobowych zestawieniach. Powołani zawodnicy oczekujący pojawią się na torze tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora i junior za juniora).

Zestawienie Północy – trenerem szkoleniowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk Mirosław Berliński – prezentuje się następująco:

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Po drugiej stronie barykady Południe prowadzone przez Mariusza Staszewskiego – w rozgrywkach 1. Ligi szkoleniowca Arged Malesa TŻ Ostrovii.

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Timo Lahti (Car Gwarant Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Hans Andersen (Orzeł Łódź), Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

Początek zawodów – niedziela, 29 marca, godzina 16.45.