Obóz w Szczyrku, wstępny plan spotkań kontrolnych

Żużlowcy Car Gwarant Startu przygotowują się intensywnie do zbliżającego się sezonu na torach I ligi. Kadra seniorów trenuje indywidualnie, Adrian Gała wspólnie z Oskarem Fajferem korzystają także ze wspólnych zajęć prowadzonych przez Przemysława Gnata. Młodzieżowcy zespołu z Pierwszej Stolicy oraz szkółka żużlowa trenują z kolei pod okiem Krzysztofa Jabłońskiego. Po okresie przygotowawczym drużyna przejdzie testy wydolnościowe – odbędą się one 2 marca w Lady Cat Family Fitness & Wellness. Dzień później czerwono-czarni udadzą się na obóz do Szczyrku.

Podobne testy wydolnościowe miały miejsce na początku okresu przygotowawczego – przeprowadzone zostały przez Centrum Diagnostyki Sportowej SPORTSLAB. “Idea powtórki jest jak najbardziej słuszna. Możemy ocenić jak na dany typ treningu zawodnik zareagował, czy był on odpowiednio dobrany, co modyfikować w okresie przygotowawczym u danego zawodnika” – mówił przy okazji grudniowych badań Dr Szczepan Wiecha z SPORTSLAB.

Sztab szkoleniowy pierwszoligowca zgrupowanie w Szczyrku zaplanował w terminie od 3 do 7 marca. “Najprawdopodobniej udadzą się tam wszyscy podstawowi seniorzy drużyny, Kevin Fajfer oraz dwójka młodzieżowców – Damian Stalkowski i Marcel Studziński”– informuje menadżer Rafael Wojciechowski. Obóz ma mieć charakter integracyjny z elementami sportowymi. “Jeśli warunki pogodowe dopiszą pojeździmy na nartach, omówimy także sprawy dotyczące nowej tabeli biegowej i przygotowania toru.” – dodaje menadżer.

Po powrocie ze Szczyrku planowany jest wyjazd na tor. Wstępny plan treningów punktowanych pierwszą konfrontację zakłada w terminie 14-15 marca, a przeciwnikiem czerwono-czarnych ma być Betard Sparta Wrocław. Przy braku odpowiedniej pogody pojedynek z srebrnymi medalistami DMP odbędzie się nieco później. Weekend 21-22 marca to treningi punktowane ze Zdunek Wybrzeżem – sobota w Gdańsku, rewanż dzień później w Gnieźnie. Na koniec miesiąca, w dniach 28-29 marca, menadżer R.Wojciechowski zaplanował potyczki z lokalnym rywalem – SpecHouse PSŻ Poznań.

Tekst: Radosław Majewski