Car Gwarant Start Gniezno z nowym zawodnikiem!

Z początkiem roku kadra Car Gwarant Startu Gniezno wzbogaciła się o nowego zawodnika. Do drużyny dołączył Szwed Philip Hellström-Bängs, który w grudniowym okienku transferowym parafował umowę na występy w Polonii Piła. Ostatecznie, zespół Polonii nie przystąpił do procesu licencyjnego i nie wystąpi w drugiej lidze, a kontrakty młodego reprezentanta Trzech Koron i trójki innych żużlowców zostały rozwiązane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Decyzja ta potwierdzona została stosownym komunikatem, co dało czwórce poszkodowanych zawodników możliwość zawarcia nowych umów na sezon 2020.

Philip Hellström-Bängs skończy w tym roku 17 lat. Ma za sobą krótką przygodę w lidze polskiej – w ubiegłym roku oglądaliśmy go w barwach Euro Finannce Polonii Piła. Na drugoligowym froncie wystąpił w trzech spotkaniach osiągając średnią 0,917/bieg.

news-hellstroem-baengs-akcjaPhilip Hellström-Bängs na torze w Gnieźnie (fot. R.Strugalski)

Szwed miał okazję zaprezentować się już publiczności w Gnieźnie – 28 września ubiegłego roku wziął udział w turnieju kończącym karierę Krzysztofa Jabłońskiego. W trzech wyścigach zdobył dwa oczka i sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji. Warto dodać, że starszy z braci Jabłońskich opiekuje się silnikami Szweda.

W sezonie 2020 będzie miał okazję zdobywać kolejne doświadczenie na polskich torach jako zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno. Umowa zawarta została na dwa lata. W swojej ojczyźnie – również przez najbliższe dwa lata – reprezentować będzie barwy Masarny Avesta. Jego klubowym kolegą w rozgrywkach Elitserien jest między innymi gnieźnianin Oskar Fajfer.

Tekst: Radosław Majewski