Plany sparingowe czerwono-czarnych

Żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno rozpoczęli przygotowania kondycyjne do sezonu 2020. Sztab szkoleniowy z kolei zaplanował wstępnie spotkania kontrolne przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Jak przyznał menadżer zespołu Rafael Wojciechowski aspiracje są wysokie stąd przedsezonowe mecze z czołówką ubiegłorocznych rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Gnieźnianie zmierzą się między innymi z ekipami z Leszna oraz Wrocławia.

“Mamy wysokie aspiracje, chcemy być bardzo dobrze przygotowani do rozgrywek.” – mówił na oficjalnej prezentacji zespołu menadżer gnieźnian Rafael Wojciechowski. “Zadzwoniłem więc do Piotrka Barona oraz Darka Śledzia. To oznacza, że zaplanowaliśmy spotkania sparingowe z drużynami z Leszna oraz Wrocławia.” – poinformował.  Trzecim sparing-partnerem czerwono-czarnych będzie rywal zza miedzy, drużyna PSŻ Poznań, która była bliska awansu do rozgrywek pierwszej ligi. “Zostawiłem także jeden sparing na to, aby wiedzieć w którym miejscu jesteśmy, zmierzymy się w nim z PSŻ Poznań.” – dodał R.Wojciechowski.

Dziś jest oczywiście zbyt wcześnie na to, aby mówić o konkretnych datach spotkań kontrolnych. Te poznamy bliżej wiosny, choć pamiętać należy, że rozegranie tego rodzaju pojedynków uzależnione jest często między innymi od warunków atmosferycznych.

Tekst: Radosław Majewski