Echa sobotniej prezentacji zespołu

W sobotni wieczór w Auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kostrzewskiego w Gnieźnie, odbyła się prezentacja kadry Car Gwarant Startu Gniezno na sezon 2020. Wydarzenie skierowane było dla fanów sportu żużlowego w naszym mieście. Aula zapełniła się do ostatniego miejsca, wielu kibiców chcąc ujrzeć swoich ulubieńców przybyło niemal godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

prezentacja-aula-2019Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców

Sobotni event rozpoczęto od podkreślenia faktu, iż w roku 2020 minie 40 lat od zdobycia jedynego medalu dla Startu Gniezno (brązowego) w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski, wywalczonego w roku 1980. Po kliku słowach wstępu, na scenie pojawił się Dyrektor Klubu – Członek Zarządu Piotr Mikołajczak, który podziękował wszystkim osobom funkcyjnym pełniącym swoje obowiązki w minionym sezonie. Podczas wieczornego spotkania, kibice mogli się dowiedzieć także o tym, iż Grupa Aforti Holding S.A. przedłuża współpracę z klubem z ul. Wrzesińskiej także na rok 2020. Zanim doszło do oficjalnej prezentacji zespołu na scenie pojawiła się Kamila Jabłońska, prezes Fundacji IMPILO, która opowiedziała o celach na rok 2020 jakie zamierza osiągnąć wspólnie z klubem z Pierwszej Stolicy.

Fani, którzy przybyli na sobotnie wydarzenie, mogli ujrzeć całą kadrę, która przywdzieje plastron Car Gwarant Startu w przyszłym roku. Przegląd kadry rozpoczęto….od sztabu szkoleniowego. Przypominamy, że w przyszłym sezonie jego trzon będą tworzyć manager Rafael Wojciechowski oraz Adam Fajfer i Jurica Pavlic. Dodajmy, że całość sztabu uzupełnią następujące osoby: Przemysław Gnat – trener przygotowania fizycznego, fizjoterapeuta mgr Norbert Synoracki, doktor Irina Garbuzowa, kierownik drużyny Piotr Mikołajczak, mechanik Paweł Woźny oraz toromistrzowie w osobach Stanisława Gały i Łukasza Łukowskiego. Po wystąpieniu menagera Rafaela Wojciechowskiego, który przedstawił także plan sparingów na rok 2020, nastąpił długo oczekiwany przegląd kadry, który rozpoczęto od najmłodszych – wychowanków Szkółki Żużlowej Startu Gniezno. Następnie na pytania od prowadzących oraz kibiców (zadane za pośrednictwem Facebooka) odpowiadali seniorzy, którzy ścigać się będą w barwach Car Gwarant Startu w nadchodzącym sezonie: Nick Agertoft, Kevin Fajfer, Oskar Fajfer, Frederik Jakobsen, Adrian Gała, Olivier Berntzon, Timo Lahti oraz kapitan Jurica Pavlic.

Podczas sobotniej imprezy, zaprezentowano także nowy kevlar, w którym ścigać będą się żużlowcy z Grodu Lecha. Po przeglądzie aktualnej kadry, podziękowano osobom, które wzięły udział w licytacjach klubowych gadżetów, a dochód z ich sprzedaży wspomoże Fundację IMPILO oraz rozwój szkółki GTM Start. Na koniec, na zgromadzonych kibiców czekali żużlowcy, którzy niemal przez godzinę byli dostępni tylko dla fanów zespołu Car Gwarant Startu Gniezno, rozdając liczne autografy i pozując do wspólnych zdjęć.

sesja-autografowa-prezentacja2019Sesja autografowa po prezentacji zespołu

Tekst: Bartosz Kapczyński