Echa piątkowej Gali “Orły Start”: Porozumienie z Fundacją Impilo, Adam Fajfer i Jurica Pavlic w sztabie szkoleniowym!

Gala “Orły Startu 2019″ przeszła do historii. Wydarzenie odbywało się w gościnnych progach klubu Vehikuł Czasu w Gnieźnie. Podczas piątkowej imprezy ogłoszono porozumienie z Fundacją Impilo. Jej prezes Kamila Jabłońska poinformowała uczestników o celach i planach na rok 2020. Następnie menadżer zespołu Rafael Wojciechowski zaprezentował nowy sztab szkoleniowy, w którym znajdzie się ikona sportu żużlowego w naszym mieście Adam Fajfer oraz kapitan drużyny Car Gwarant Start Gniezno – Jurica Pavlic. Obaj będą czuwać nad właściwym rozwojem młodzieży w klubie z Grodu Lecha.  Sztab szkoleniowy uzupełnia Rafael Wojciechowski, który niezmiennie ma pełnić funkcję menadżera zespołu w sezonie 2020!

Fundacja Impilo zajmuje się promowanie szeroko rozumianej aktywności fizycznej. “Została stworzona , by promować aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia, by przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym.” – mówiła Kamila Jabłońska. “Nie skupiamy się tylko na dzieciach, ale także na całych rodzinach, od warsztatów żywieniowych poczynając, a kończąc na pomocy psychologa. Państwo również mogą się przyczynić do rozwoju Fundacji” – zwróciła się do uczestników piątkowej Gali Orły Startu Gniezno prezes Fundacji Impilo Kamila Jabłońska.

Zaskoczeniem dla wielu kibiców może być informacja o nowych osobach w sztabie szkoleniowym – dołączają do niego Adam Fajfer i Jurica Pavlic.Piętnaście godzin, tysiąc kilometrów, cztery wypadki po drodze. Zdążyłem na czas, bo mi zależało, aby tu być.” – mówi Jurica Pavlic, który spotkał się z partnerami i sponsorami klubu na Gali Orły Startu“Bardzo się cieszę, że będziemy szkolić młodzież. Sam pracuję z dwójką ludzi od treningu mentalnego. Wiem jak to było za czasów juniora, młodości – ile stresu jak nie wygrasz biegu, nie będzie dobrze na torze. Ci ludzie dużo mnie nauczyli i teraz chciałbym tę wiedzę przekazać młodym” – dodał Chorwat, kapitan Car Gwarant Startu Gniezno.

Szkoleniowy duet z Juricą Pavlicem stworzy Adam Fajfer – to doskonale znana postać, w przeszłości niezwykle skuteczny zawodnik gnieźnieńskiego klubu. “Jeździłem trochę czasu temu, Jura jest na bieżąco. W żużlu nic się nie zmieniło – trzeba trzymać gaz, odpowiednio wybierać ścieżki. Razem będziemy doradzać tym młodym chłopakom i na pewno przyniesie to spodziewane efekty” – przyznał A.Fajfer.