Poznaj sponsora: Uwolnij faktury z Aforti Factor

Cykl „Poznaj sponsora” przygląda się kolejnej spółce wchodzącej w skład Grupy AFORTI, która jest sponsorem strategicznym GTM Startu Gniezno. W tym materiale przybliżymy wszystkim działalność Aforti Factor, czyli firmie pomagającej przedsiębiorcom z zatorami płatniczymi.

Dane przedstawione przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pokazują, że aż od 80 proc. do 90 proc. polskich przedsiębiorstw boryka się z zatorami płatniczymi. Te statystyki pokazują z jaką skalą problemu muszą mierzyć się firmy w Polsce. Właśnie naprzeciw tym problemom wychodzi spółka Aforti Factor, która specjalizuje się w usługach faktoringowych.

Działalność Aforti Factor można określić jednym zdaniem – firma zamienia nieprzeterminowane faktury na gotówkę. Dzięki skorzystaniu z usług faktoringowych przedsiębiorcy mają możliwość otrzymania gotówki za wystawioną fakturę bez czekania na przelew ze strony kontrahenta. Dzięki temu zabiegowi przedsiębiorstwa o wiele łatwiej mogą utrzymać płynność finansową.

Wiele możliwości

Osoba będąca zainteresowana faktoringiem ma szeroki wybór możliwości. Standardowo dostępne są różne rodzaje faktoringu, w którym uwzględnia się m.in. poziom zabezpieczenia faktoranta (firma korzystająca z faktoringu), jawność korzystania z usługi czy kraj pochodzenia kontrahenta. Dodatkowo Aforti Factor z myślą o potrzebach swoich klientów wzbogaciła swoją ofertę o faktoring należności oraz faktoring dłużny.

Faktoring należności to „standardowa” forma faktoringu, w której przedsiębiorca może zamienić fakturę na gotówkę. W ten sposób firma poprawia swoją płynność finansową i dzięki temu ma pieniądze na dalszy rozwój. Natomiast nieco inaczej wygląda sytuacja z faktoringiem dłużnym. W tym przypadku Aforti Factor może zapłacić za zobowiązania przedsiębiorcy i wydłużyć termin płatności nawet do 120 dni. Taka forma faktoringu dla firmy jest lepszą alternatywą dla kredytu. Dlaczego lepszą? Ponieważ przede wszystkim wymagane jest mniej formalności, a dodatkowa ta usługa finansowa charakteryzuje się znacznie mniejszymi kosztami.

Personalizacja kluczem

Pierwsza firma świadcząca usługi faktoringowe w Polsce powstała w 1994 roku. Wtedy ta forma finansowania była dla przedsiębiorców czymś „egzotycznym”. Jednak przez te 25 lat firmy przekonały się do tej usługi i z roku na rok coraz chętniej korzystają z faktorów. Przyczyniło się to do tego, że powstaje coraz więcej podmiotów świadczących tego rodzaju usługi. Dlatego Aforti Factor dba o to, aby wyróżniać się na tle swojej konkurencji.

Swoją działalność Aforti Factor opiera na czterech filarach. Przede wszystkim spółka wchodząca w skład Grupy AFORTI dba o to, aby cały proces uzyskania finansowania był dla przedsiębiorcy wygodny. Stąd też zdecydowano się wprowadzić zaledwie jeden wniosek, przy którym zawsze pomaga dedykowany doradca. Po drugie Aforti Factor umożliwia przedsiębiorcom uzyskać finansowanie na poziomie nawet 100 proc. wartości faktury. Spółka stawia również na szybkość całego procesu, dzięki czemu firmy otrzymują pieniądze na konto najszybciej na rynku. Jednak najważniejszym aspektem jest fakt, że Aforti Factor jest elastyczny i dopasowuje ofertę do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Firma już na samym początku otrzymuje dedykowanego doradcę, który najpierw wysłuchuje potrzeb przedsiębiorstwa, a następnie prowadzi je przez cały proces w taki sposób, aby zrealizować wszystkie oczekiwania.

Jeżeli poszukujecie rozwiązania dla zatorów płatniczych w swoich firmach to warto skorzystać z doświadczenia naszego sponsora strategicznego. Wszystkie szczegóły dotyczące Aforti Factor oraz oferty faktoringu można znaleźć na stronie: www.afortifactor.pl.