Gwiazdy w sobotnim turnieju K.Jabłońskiego!

Bardzo ciekawie zapowiada nam się turniej kończący 25-letnią karierę Krzysztofa Jabłońskiego. Oficjalne pożegnanie z torem tego żużlowca w najbliższą sobotę. Charytatywna impreza 28 września na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 25. Początek ścigania o godzinie 16.00. Obsada zawodów prezentuje się nadzwyczaj ciekawie – w awizowanym zestawieniu są m.in. Bartosz Zmarzlik oraz Emil Sajfutdinow czyli obecnie czołowa dwójka cyklu Speedway Grand Prix. Do Gniezna przyjadą również triumfator Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego Przemysław Pawlicki czy Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz. Gospodarzy reprezentować będzie Adrian Gała. 

Kibice speedwaya na zakończenie sezonu będą świadkami ciekawego turnieju z interesującą obsadą. Zawody rozegrane zostaną według 12-biegowej tabeli. Oznacza to, że każdego z żużlowców zobaczymy na torze czterokrotnie. Pełna lista startowa Indywidualnego Turnieju Żużlowego z okazji zakończenia kariery sportowej przez Krzysztofa Jabłońskiego przedstawia się następująco:
1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
2. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
3. Philip Hellstroem Bangs (Szwecja)
4. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów)
7. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)
10. Wadim Tarasienko (Lokomotiv Daugavpils)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Przemysław Pawlicki (MRGarden GKM Grudziądz)
R1. Mateusz Błazykowski (Car Gwarant Start Gniezno)

grafika-kj-pozegnanie

W trakcie sobotniej imprezy, w przerwach pomiędzy seriami turnieju głównego, odbędzie się składający się z trzech wyścigów mini-turniej dla zawodników na motocyklach o pojemności 250 cc. Wystąpią w nim: Mateusz Jabłoński, Damian Ratajczak, Oskar Paluch i Wiktor Rafalski. Kibice, którzy zdecydują się odwiedzić stadion przy W25 będą także świadkami biegu oldbojów – na torze zaprezentują się Mariusz Puszakowski, Adam Skórnicki, Robert Kościecha i główny bohater sobotniego popołudnia, Krzysztof Jabłoński.

Pożegnanie z torem Krzysztofa Jabłońskiego to wydarzenie o charakterze charytatywnym. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na trzecią edycję programu “ŚWIADOME, SPRAWNE, ZDROWE DZIECKO” fundacji Impilo. Ma on na celu edukowanie dzieci i rodziców w zakresie zdrowego, racjonalnego żywienia i promowanie aktywności fizycznej, czyli przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci.

Bilet wstępu to koszt 10 zł – sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku w sekretariacie GTM Start Gniezno oraz w Lady Cat Fitness Club (ul. Roosevelta 48). Dzieci do lat 7 – wstęp wolny.
Programy dostępne będą w kasie w dniu zawodów, cena to 5 zł.

Tekst: Radosław Majewski