Gniezno ugości najlepszych żużlowców Nice 1. LŻ

16 najlepszych zawodników Nice 1. Ligi Żużlowej wystąpi w najbliższą sobotę, 21 września, na torze w Gnieźnie w turnieju, niejako podsumowującym zakończone przed kilkoma dniami zmagania w tej klasie rozgrywkowej. Imprezę, która na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 25 rozpocznie się o godzinie 14.00, organizują Polski Związek Motorowy, GTM Start Gniezno oraz Speedwayevents.pl.

PNL

Nominacje dla uczestników zawodów zostały przyznane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego na podstawie klasyfikacji wedle średniej biegopunktowej po fazie zasadniczej sezonu. Tą drogą wyłonionych zostało piętnastu zawodników, a stawkę uzupełnił żużlowiec, który otrzymał tzw. dziką kartę. Trafiła ona do Olivera Berntzona z miejscowego Car Gwarant Startu Gniezno.

Na pierwotnej liście startowej doszło do jednej zmiany. Ze startu wycofał się Andżejs Lebedevs (Lokomotiv Daugavpils), który 21 września ma zaplanowany własny ślub. W tej sytuacji do czołowej szesnastki dostał się Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź) – pierwotnie miał pełnić rolę rezerwowego.

AKTUALNA LISTA STARTOWA:

 1. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils)
 2. Oliver Berntzon (Car Gwarant Start Gniezno)
 3. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
 4. Troy Batchelor (PGG ROW Rybnik)
 5. Peter Ljung (Unia Tarnów)
 6. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
 7. Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź)
 8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 9. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
 10. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
 11. Wiktor Kułakow (Unia Tarnów)
 12. Jacob Thorssell (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 13.  Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
 14. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
 15. Siergiej Łogaczow (PGG ROW Rybnik)
 16.  Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik)

REZERWOWI:

 1. Mikkel Bech Jensen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 2. Rohan Tungate (Orzeł Łódź)

Najwięcej swoich zawodników w gronie uczestników – aż czterech – ma PGG ROW Rybnik, który wywalczył w minioną niedzielę awans do PGE Ekstraligi. Klub z Górnego Śląska będzie uhonorowany z tego powodu podczas sobotnich zawodów. Nie będzie to jedyna nagroda, która zostanie przyznana tego dnia. Medale z rąk władz GKSŻ odbiorą medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu.

Nie lada atrakcją dla fanów speedwaya będzie też sesja autografów z udziałem czterech uczestników sobotniego turnieju. Odbędzie się ona od godziny 12.40 do 13.00 na specjalnym stanowisku, umiejscowionym tuż przy budynku szkółki żużlowej, znajdującym się na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie. Na fanów czekać będą: Kacper Woryna, Wiktor Kułakow, Grzegorz Walasek oraz Oliver Berntzon. Będzie można od każdego z nich otrzymać specjalną kartę z autografem oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Kibice będą też mogli wygrać zestawy upominków, przygotowanych przez sklep KibicFanShop.pl. Laureatem ma szansę zostać każdy z fanów, który kupi program zawodów. Część z nich zostanie oznaczona specjalną naklejką, uprawniającą do odbioru nagród. Będzie można to zrobić na stoisku sklepu, które zostanie ustawione również przy budynku szkółki żużlowej.

Bilety na sobotnie zawody można kupować online pod adresem http://bilety.startgniezno.com lub stacjonarnie, w siedzibie klubu przy ul. Wrzesińskiej 27/29 w Gnieźnie. W dniu imprezy wejściówki będą do nabycia w kasach stadionu, które zostaną otwarte od godziny 10.00. Tego dnia także w sprzedaży pojawią się także programy zawodów.

CENNIK BILETÓW:

TRYBUNA – 30 ZŁ
NORMALNY – 20 ZŁ
ULGOWY – 15 ZŁ (kobiety; uczniowie i studenci do 26 roku wraz z ważną legitymacją oraz seniorzy po 65 roku życia)
DZIECIĘCY – 1 ZŁ (dla dzieci do 7. Roku życia – wstęp również na Trybunę)
VIP & HOSPITALITY – 200 ZŁ (miejsce w najlepszej części stadionu; wejście do parku maszyn przed i po turnieju; wysokiej klasy catering; zestaw upominków; program zawodów; miejsce parkingowe).

sponsorzy-pnl

Tekst: informacja prasowa