fbpx

Puchar Polski 250 cc: Jabłoński i Lewandowski ścigali się w Rawiczu

Zainaugurowane zostały kolejne rozrywki dla zawodników w klasie 250 cc. W czwartek na obiekcie Steiner Kolejarza Rawicz odbyła się pierwsza runda Indywidualnego Pucharu Polski. Ze względu na… zapadające ciemności nie udało się dokończyć części finałowej. Po trzech powtórkach wyścigu numer 24 (finał B) ostatecznie postanowiono zakończyć ściganie i zaliczyć klasyfikację po dwudziestu biegach części zasadniczej. We wspomnianym finale B na tor upadali nasi reprezentanci. Na szczęście upadki okazały się niegroźne w skutkach i zarówno Krzysztof Lewandowski jak i Mateusz Jabłoński wracali do parku maszyn o własnych siłach.

rawicz-mateusz_jablonski_k_lewandowskiMateusz Jabłoński i Krzysztof Lewandowski w rawickim parku maszyn

Wyścigi z udziałem reprezentantów GTM Start Gniezno:
1. M.Jabłoński, Lewandowski, Affelt, H.Jabłoński
7. Paluch, M.Jabłoński, Panicz, Mencel (w)
10. Rafalski, Przyjemski, Lewandowski, Rybak
12. Lewandowski, Pecyna, Orgacki (t)
15. Przyjemski, Ratajczak, M.Jabłoński, Chlebowski
17. Lewandowski, Nater, Świercz (w)
20. Przyjemski, M.Jabłoński, Chlebowski (t)

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. Wiktor Przyjemski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,2,3,3) 11
2. Damian Ratajczak (KS Unia Leszno) (3,3,2,3) 11
3. Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) (1,3,3,3) 10
4. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa) (2,3,3,2) 10
5. Oskar Paluch (KS Stal Gorzów) (3,3,w,3) 9
6. Krzysztof Lewandowski (GTM Start Gniezno) (2,1,3,3) 9
7. Mateusz Jabłoński (GTM Start Gniezno) (3,2,1,2) 8
8. Mateusz Panicz (WTS Wrocław) (3,1,2,2) 8
9. Mateusz Affelt (KS Toruń) (1,2,3,u) 6
10. Hubert Jabłoński (KS Unia Leszno) (0,2,2,2) 6
11. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) (1,3,t,1) 5
12. Dawid Pecyna (KS Stal Gorzów) (2,1,2,d) 5
13. Patryk Nater (Unia Tarnów) (2,w,1,2) 5
14. Piotr Świercz (Unia Tarnów) (1,1,2,w) 4
15. Lech Chlebowski (KS PGG ROW Rybnik) (0,2,0,t) 2
16. Antoni Mencel (KS Unia Leszno) (2,w,-,-) 2
17. Dawid Rybak (WTS Sparta Wrocław) (0,0,u,1) 1
18. Jakub Staszewski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) (1,w,t,0) 1
19. Maksym Borowiak (KS Unia Leszno) (w,-,-,-) 0

Tekst: Radosław Majewski