Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Nice 1 Ligi!

21 września na stadionie w Gnieźnie Puchar Nice 1 Ligi Żużlowej. Impreza będzie podsumowaniem sezonu 2019 na zapleczu PGE Ekstraligi. Na starcie piętnastu najlepszych zawodników pod względem średniej biegopunktowej po części zasadniczej rozgrywek oraz żużlowiec z dziką kartą – reprezentant gospodarzy, Szwed Oliver Berntzon. W poniedziałek rozpoczęła się internetowa sprzedaż wejściówek.

Bilety zakupić można na stronie internetowej http://bilety.startgniezno.com. Ceny przedstawiają się następująco:
– trybuna – 30 zł
– normalny – 20 zł
– ulgowy – 15 zł (uprawnieni do wstępu: kobiety, uczniowie i studenci do 26 roku wraz z dokumentem oraz seniorzy po 65 roku życia)
– dziecięcy – 1 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 roku życia – wstęp również na trybunę)
– VIP – 200 zł

Początek Pucharu Nice 1 Ligi Żużlowej w sobotę 21 września o godzinie 14.00. Na torze zaprezentują się: Troy Batchelor, Siergiej Łogaczow, Mateusz Szczepaniak i Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik), Wiktor Kułakow i Peter Ljung (Unia Tarnów), Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.), Daniel Jeleniewski i Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź), Timo Lahti i Andrej Lebedevs (Lokomotiv Daugavpils), Krystian Pieszczek i Jacob Thorsell (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz duet gospodarzy, reprezentantów miejscowego Car Gwarant Startu – Adrian Gała i Oliver Berntzon. Dwójka rezerwowych w turnieju to Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź) i Mikkel Bech Jensen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Pierwszy w historii oficjalny turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej czyli Indywidualne Mistrzostwa Nice PLŻ został rozegrany przed trzema laty w Lublinie, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, z inicjatywy sponsora tytularnego rozgrywek – firmy Nice. Przypomnijmy, że zwyciężył wówczas Robert Miśkowiak, który reprezentował klub Orzeł Łódź. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile wygrał Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsk najlepszy okazał się Mikkel Michelsen z Wybrzeża. Teraz pora na kolejną, czwartą już odsłonę Pucharu Nice 1. LŻ, tym razem w Gnieźnie.

Tekst: informacja prasowa