Puchar Nice 1LŻ z dwójką zawodników gospodarzy!

Mimo, że sezon w Nice 1. LŻ obecnie trwa już tylko dla dwóch drużyn, które uzyskały awans do finału, nie oznacza to końca emocji dla kibiców pozostałych zespołów. 21 września w Pierwszej Stolicy Polski odbędzie się Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej, w którym zawodnicy powalczą o miano najlepszego w lidze. Do czołowej “piętnastki”, wyłonionej na podstawie średniej biegopunktowej, dołączy żużlowiec gospodarzy Oliver Berntzon, któremu została przyznana dzika karta.

Złożyliśmy organizatorom propozycję, aby tą dziką kartę otrzymał Oliver Berntzon. Po spotkaniach półfinałowych z Ostrowem Szwed to nasz najskuteczniejszy zawodnik pod względem średniej biegopunktowej, która wynosi 1,980 – zaznacza Radosław Majewski, rzecznik prasowy Car Gwarant Startu, dodając – obecność dwójki zawodników Car Gwarant Startu w stawce z pewnością zdecydowanie zwiększy zainteresowanie tym ciekawym turniejem, który odbędzie się w Gnieźnie.

Pierwszy w historii oficjalny turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej czyli Indywidualne Mistrzostwa Nice PLŻ został rozegrany przed trzema laty w Lublinie, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, z inicjatywy sponsora tytularnego rozgrywek – firmy Nice. Przypomnijmy, że zwyciężył wówczas Robert Miśkowiak, który reprezentował klub Orzeł Łódź. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile wygrał Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsk najlepszy okazał się Mikkel Michelsen z Wybrzeża. Teraz pora na kolejną, czwartą już odsłonę Pucharu Nice 1. LŻ, tym razem w Gnieźnie. Kto okaże się jego zwycięzcą?

Lista zawodników uprawnionych do startu (wkrótce zostaną przydzielone numery startowe):