Kacper Gomólski ponownie w Gnieźnie!

Wychowanek gnieźnieńskiego klubu. Żużlowiec, który ostatni sezon spędził nad morzem. Po nie do końca udanej przygodzie z PGE Ekstraligą w 2018 roku i kontraktem w Falubazie w tym sezonie oglądaliśmy go na torach Nice 1 Ligi Żużlowej w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Kacper Gomólski wraca na W25, by w czwartek 15 sierpnia zaprezentować się kibicom podczas jedenastej edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski.

Gdańszczanie zakończyli już tegoroczny sezon ligowy. Drużynie nie udało się awansować do rundy finałowej Nice 1LŻ. Kacper Gomólski wystąpił w dwunastu meczach i osiągnął w nich czwartą biegową średnią w zespole – 1.690. GinGer największe sukcesy odnosił startując jako młodzieżowiec – w sezonie 2013 został wicemistrzem świata juniorów.

gomolski-gniezno-gdanskKacper Gomólski w walce o punkty na torze w Gnieźnie

Ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody są identyczne jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała, Rafał Okoniewski, Andriej Kudriaszow, Krzysztof Buczkowski i Kacper Gomólski. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski