Turniej o Koronę: czy Kudriaszow powtórzy wynik sprzed roku?

Do siedmiu przedstawionych wcześniej zawodników dopisujemy nazwisko ósmego jeźdźca, który pojawi się na starcie jedenastej odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. To kolejny przedstawiciel seniorskiej kadry Car Gwarant StartuAndriej KudriaszowRosjanina w najbliższy weekend oglądać będziemy w cyklu SEC, gdzie w rundzie na torze w duńskim Vojens zastąpi Francuza Davida Bellego.

Andriej Kudriaszow z dobrej strony zaprezentował się w dziesiątej edycji turnieju o królewskie insygnia. W zimowej przerwie parafował kontrakt w Gnieźnie i tak trafił do Pierwszej Stolicy. Po dwóch meczach na początku sezonu wypadł ze składu do którego powrócił na ostatnie mecze w rundzie zasadniczej. Ze względu na zbyt małą liczbę biegów jest żużlowcem nieklasyfikowanym, legitymuje się średnią 1.429 na bieg. Ściga się także w swojej ojczyźnie, gdzie razem między innymi z Adrianem Gałą reprezentuje barwy Mega Lada Togliatti. 

news-gno-gdansk2019iAndriej Kudriaszow w walce o ligowe punkty

Ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody są identyczne jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała, Rafał Okoniewski i Andriej Kudriaszow. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski