Drugi przedstawiciel PGE Ekstraligi w Turnieju o Koronę B.Chrobrego

Reprezentant MRGarden GKM Grudziądz to drugi przedstawiciel PGE Ekstraligi z zaprezentowanych do tej pory uczestników Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. 15 sierpnia w Gnieźnie oglądać będziemy Krzysztofa Buczkowskiego. Grudziądzanin z powodzeniem ścigał się w Gnieźnie dwa lata temu, kiedy to zajął trzecie miejsce w finale przegrywając z Oskarem Fajferem i Przemysławem Pawlickim. W jedenastej edycji historycznej imprezy będzie miał szansę poprawy tego rezultatu.

Krzysztof Buczkowski to krajowy lider zespołu z Grudziądza. Po dwunastu kolejkach legitymuje się średnią 1,821 na bieg. Doświadczony zawodnik, zawsze solidnie punktujący w rozgrywkach ligowych. W roku 2012 brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jedenasta edycja będzie dla niego piątym startem w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego.

Ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody są identyczne jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała, Rafał Okoniewski i Andriej Kudriaszow. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski