Były król zawalczy o odzyskanie władzy

Data jedenastej odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego zbliża się dużymi krokami. Do stawki żużlowców, którzy w czwartek 15 sierpnia zjadą się do Grodu Lecha by walczyć na torze przy Wrzesińskiej 25 dołącza kolejny żużlowiec. Jest nim reprezentant pierwszoligowca z Łodzi. W trwającym sezonie ściga się w barwach Orła Łódź. To Rafał Okoniewski.

Rafał Okoniewski w przeszłości miał już okazję zasiąść na królewskim tronie gnieźnieńskiego żużla.Triumfował w tych zawodach w sezonie 2015, kiedy to w pokonanym polu pozostawił Hansa Andersena i Patryka Dudka. W swojej karierze zdobywał medale indywidualnych Mistrzostw Europy oraz Świata w gronie juniorów, a także IMP. Zasadniczą część sezonu w barwach Orła Łódź kończy ze średnią 1.940 na bieg.

okoniewski-akcjaRafał Okoniewski w akcji przy W25

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała i Rafał Okoniewski. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski