Marcin Nowak wraca na Wrzesińską!

Zawodnik, którego nazwisko prezentujemy jako kolejnego uczestnika XI odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego ma za sobą dwa sezony w barwach gnieźnieńskiego Startu. Marcin Nowak, obecnie reprezentujący barwy Power Duck Iveston PSŻ Poznań, chętnie przyjął nasze zaproszenie do występu i pojawi się 15 sierpnia w Gnieźnie, by ponownie spotkać się z miejscowymi kibicami i stanąć do walki w tym wyjątkowym turnieju!

Marcin Nowak to wychowanek leszczyńskiej Unii. Spędził w Gnieźnie dwa lata, miał swój duży udział w awansie zespołu do Nice 1 Ligi Żużlowej. Przed sezonem 2019 zmienił barwy klubowe i związał się kontraktem z drugoligowcem z Poznania. Należy do wyróżniających się postaci w tej drużynie. Legitymuje się średnią biegopunktową 2.389 i sklasyfikowany jest na drugim miejscu wśród żużlowców występujących w 2LŻ. 15 sierpnia będzie miał okazję ponownie cieszyć swoją jazdą sympatyków speedwaya w Grodzie Lecha!

mnowak-prz_pawlicki-korona2018Marcin Nowak (kask czerwony) wystąpił również w ubiegłorocznej edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak narazie Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon i Marcin Nowak. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski