Kolejny gnieźnianin w stawce Turnieju o Koronę B.Chrobrego

Zgodnie z przewidywaniami kibiców, kolejnym zawodnikiem, który trafia do obsady jedenastej edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, jest rodowity gnieźnianin, reprezentant Car Gwarant Startu Gniezno Adrian Gała. Najskuteczniejszy pod względem średniej na bieg senior czerwono-czarnych stanie przed szansą wywalczenia przygotowanego trofeum i zapisania się w ten sposób na kartach historii czarnego sportu w Gnieźnie.

Adrian Gała w jedenastu meczach zasadniczej części sezonu w Nice 1 Lidze wywalczył średnią równą 2.000 na bieg. Taki wynik daje mu miano najskuteczniejszego zawodnika w kadrze klubu z Pierwszej Stolicy. Popularny “Henioo” należy do najbardziej zapracowanych zawodników w zespole prowadzonym przez Rafaela Wojciechowskiego. Oglądamy go także w ligach zagranicznych – z dobrymi rezultatami ściga się między innymi w Szwecji oraz Rosji. W jubileuszowej, dziesiątej odsłonie Turnieju o Koronę B.Chrobrego wystąpił w barwach drużyny Mieszka i zakończył rywalizację z ośmioma punktami. W czwartek 15 sierpnia stanie przed szansą poprawy tego rezultatu.

agala_akcja-2019Adrian Gała w akcji

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak narazie Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak i Adrian Gała. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski