Turniej o Koronę B.Chrobrego: Chorwat na tronie?

Oskar Fajfer to pierwszy przedstawiony zawodnik. W stawce szesnastu rycerzy czarnego toru, którzy walczyć będą w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski czas na kolejnego z bractwa czerwono-czarnych. Do Gniezna przybył z odległej Chorwacji i szybko stał się ulubieńcem miejscowej publiczności. Jurica Pavlic – kapitan Car Gwarant Startu zaprezentuje się na swoich rumakach 15 sierpnia przy W25! Początek ścigania o 17.00.

Jurica Pavlic trafił do Gniezna przed sezonem 2018. Jak się okazuje wybór Pierwszej Stolicy był strzałem w dziesiątkę. Chorwat zaliczył świetny rok zyskując sympatię fanów, ale także uznanie wśród działaczy. O tym, jak dobrze układała się ta współpraca może świadczyć fakt, że porozumienie w kwestii kontraktu na obecny sezon zawarł zaledwie w kilka minut, a wszystko działo się rok temu właśnie przed dziesiątą odsłoną Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Po części zasadniczej tegorocznych rozgrywek jest piątym seniorem w kadrze teamu dowodzonego przez Rafaela Wojciechowskiego. Legitymuje się średnią 1.681 na bieg.

gno-ryb-2019-101Jurica Pavlic – kapitan Car Gwarant Startu Gniezno

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 zł. Na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne będą w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski