W sobotę turniej amatorów – D.Cieślewicz i A.Fajfer ponownie na torze!

Ciekawe wydarzenie z udziałem żużlowców-amatorów odbędzie się w najbliższą sobotę na torze w Gnieźnie. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i tym razem do Polski na kilka wspólnych treningów przyjeżdżają amatorzy ze SkandynawiiWłaśnie jeden z takich treningów punktowanych odbędzie się przy Wrzesińskiej 25. W składzie Polski zobaczymy między innymi byłych zawodników gnieźnieńskiego Startu – Adama Fajfera, Dawida Cieślewicza i Macieja Fajfera. Zawody 6 lipca, początek o godzinie 14.00. Wstęp dla kibiców jest tradycyjnie wolny.

“To już druga odsłona mecz z Norwegią. Tak naprawdę to mieszana reprezentacja Skandynawii. Szwedzi, Duńczycy, a także Norwegowie przyjadą do Gniezna. Trzydzieści biegów przed nami!” – informuje Błażej Skrzeszewski z AKŻ Waleczne Orły Gniezno. “Korzystamy z uprzejmości byłych zawodników – Adama Fajfera, Dawida Cieślewicza czy Macieja Fajfera. Do tego, my lokalni amatorzy. Przyjadą także koledzy z Polski. Zapowiada się fajna zabawa, fajne ściganie i fajne widowisko.” – zachęca B.Skrzeszewski.

“Warto przyjść, popatrzeć i nam kibicować” – zaprasza Dawid Cieślewicz. “Zawsze inaczej się jeździ, kiedy na trybunach zasiadają kibice. Jest większa adrenalina!” – dodaje były zawodnik, który w środę trenował przy Wrzesińskiej po blisko dziewięciu latach przerwy!

Składy na sobotni trening punktowany:
Norwegia:
1. Benny JOHANSSON (K)
2. John PEDERSEN
3. Rafael EVENSEN
4. Emil RINDAL
5. Kevin PEDERSEN
6. Iver SVEEN
7. Christian ENDRYCH
8. Lars Kristian TOPSTAD
9. Kjell Freddie NYGARD
10. Thomas TOPSTAD
11. Olav FOSMO
12. Walther JOHANSSEN

POLSKA:
13. Adam FAJFER (K)
14. Adam SMOLIŃSKI
15. Dawid CIEŚLEWICZ
16. Daniel SMOLIŃSKI
17. Dominik PODRZYCKI
18. Maciej FAJFER
19. Michał PAWŁOWSKI
20. Andrzej LEWANDOWSKI
21. Michael WALCZAK
22. Krzysztof URBAN
23. Jarosław REJEK
24. Marek FABISZAK

Wstęp jest wolny, początek o godzinie 14.00. Na kibiców czekają darmowe programy zawodów.
Po zakończeniu rywalizacji na torze wszystkim sympatykom udostępniony zostanie park maszyn.

Tekst: Radosław Majewski (fot. Daria Priebe)