Biorę życie na trzeźwo – profilaktyka z GTM Start Gniezno

GTM Start Gniezno od początku swojej działalności angażuje się w wiele ciekawych inicjatyw – jako klub braliśmy udział m.in. w wydarzeniach o charytatywnym charakterze. Teraz czas na kolejny projekt aktywizujący lokalną społeczność. “Biorę życie na trzeźwo” – profilaktyczny weekend z udziałem działaczy i zawodników czerwono-czarnych. Przedstawicieli klubu będzie można spotkać przy okazji kilku wydarzeń, a całość zakończy piknik organizowany na stadionie żużlowym.

Zajęcia związane z profilaktycznym weekendem rozpoczynamy już w środę 19 czerwca. Razem z Aforti Szkółką Żużlową weźmiemy udział w profilaktycznym biegu wokół jeziora Jelonek (popularna Wenecja). Tam oprócz aktywności sportowej na najmłodszych czekać będą zabawy integracyjne i gastronomia, a na stoisku medycznym zaprezentowany zostanie pokaz pierwszej pomocy. Całość potrwa w godzinach 16.00-19.00.

W piątek motocykle zamienimy na rowery – bierzemy udział w II Profilaktycznym Rajdzie Rowerowym. Wystartuje on o godzinie 14.00 z płyty gnieźnieńskiego Rynku, a jego trasa (około 25 km) prowadzi do Cielimowa. Do wspólnej jazdy zachęcamy osoby indywidualne, rodziny czy uczniów wraz z opiekunem. Zapisać można się do dnia 19 czerwca, a więcej informacji pod numerem telefonu 61 426 04 50. Meta rajdu zlokalizowana została przy Wiacie Edukacyjnej „Gajówka”. Tam na wszystkich uczestników, po trudach rowerowej podróży, czekać będzie piknik. Wieczorem, na godzinę 19.00 zapraszamy ponownie na Rynek gdzie tym razem propozycja kulturalna – wystąpi grupa The Shout (covery The Beatles) oraz Łukasz Jemioła.

„Biorę życie na trzeźwo” – profilaktyczny weekend w Pierwszej Stolicy Polski zakończy się w sobotę festynem pod hasłem “Nie biorę, nie piję, speedwayem żyję”. Dla mieszkańców naszego miasta, wśród których nie brakuje wielu kibiców czarnego sportu, to znakomita okazja do tego, aby stadion przy Wrzesińskiej 25 odwiedzić tego dnia nie tylko ze względu na zaplanowany na godzinę 19.45 (I bieg o 20.15) mecz z Orłem Łódź.

Wcześniej, bo już o 11 rozpocznie się festyn. W programie między innymi sesja fotograficzna z żużlowcami Car Gwarant Startu Gniezno i motocyklem. Ponadto temat dietetyki – rozmowa o profilaktyce żywieniowej i zdrowotnej, udział terapeuty leczenia uzależnień. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego zapraszają na konkurs profilaktyczny wraz z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej. Na uczestników festynu czekać będą stoiska gastronomiczne, a dla najaktywniejszych do zdobycia nagrody związane z czarnym sportem – żużlowe gadżety i bilety na mecze Car Gwarant Startu Gniezno. Planowane zakończenie festynu o godzinie 14.00.

trzezwezycie2019

Celem weekendowej akcji w Gnieźnie są przede wszystkim działania profilaktyczne adresowane do społeczności lokalnej bez względu na stopień indywidualnego ryzyka występowania problemów związanych z używaniem alkoholu i środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Ważne jest również zmniejszenie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi wspomnianych problemów.

Tekst: Radosław Majewski