Budżet Obywatelski: zagłosuj na projekt numer 4 i zgarnij bilet na mecz!

Od 1 czerwca głosować można na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego – w tym roku pozytywnie zweryfikowanych zostało dwanaście propozycji ze strony mieszkańców Gniezna. Wśród zgłoszonych projektów jest jeden dotyczący sportu, z akcentem żużlowym – pozycja numer 4 to “Budowa mini toru żużlowego oraz toru dla pit bike – 610 000 zł”GTM Start Gniezno zachęca do głosowania i proponuje kibicom zabawę z nagrodami! 

W 2020 roku na działania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna przeznaczona zostanie kwota 800 tysięcy złotych. Żużlowy projekt obejmuje budowę toru dla pitbike, a także wykonanie mini toru wkomponowanego w murawę żużlowego stadionu miejskiego. Posiadanie takich obiektów umożliwiłoby szkolenie dzieci już od 6. roku życia.

Pełnoletni mieszkańcy Gniezna na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą głosować na projekty do 17 czerwca. Urny i karty do głosowania znaleźć można w następujących punktach:

  • w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul. Lecha 6) w godzinach urzędowania: w poniedziałki od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30,
  • w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna (ul. Staszica 12a i osiedle Orła Białego 18)
  • w Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14) w godzinach urzędowania
  • w Szkole Podstawowej nr 12 (os. K. Wielkiego 33) w godzinach urzędowania:
  • w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Czarnieckiego 7) w godzinach urzędowania:
  • na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego (obiekt GOSiR – ul. Bł. Jolenty 5) w godzinach urzędowania:

Dodatkowo Urząd Miejski w Gnieźnie zorganizuje także Dzień Promocji Budżetu Obywatelskiego na Rynku, 8 czerwca 2019. Autorzy projektów będą mieli wtedy szansę wypromowania projektów, a mieszkańcy będą mogli oddać swój głos.

Możliwe jest oczywiście głosowanie przez internet: poprzez przesłanie jako załącznik drogą elektroniczną karty do głosowania, na adres bomg@gniezno.eu lub poprzez głosowanie aktywną kartą dostępną na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu. W obu przypadkach głosowanie będzie możliwe do północy ostatniego dnia głosowania.

Wszystkich sympatyków czarnego sportu zachęcamy do głosowania! Zapraszamy do zabawy w trakcie której do wygrania są darmowe bilety na mecz z Orłem Łódź. Szczegóły co należy zrobić, żeby mieć szansę zdobycia wejściówek na naszym profilu na Facebooku!