PKB Start Gniezno Biznes Plus – nowy wymiar biznesu w Gnieźnie!

W środę 29 maja w gościnnych progach Restauracji Leo Libra, odbyło się pierwsze spotkanie biznesowe w ramach PKB Start Gniezno Biznes Plus. Środowy mityng miał charakter spotkania zamkniętego (wstęp dla aktualnych partnerów, sponsorów oraz przyjaciół GTM Start Gniezno). Tego dnia sala Leo Libry przyjęła 60 podmiotów, z których przy stołach zasiadło niemal 100 osób.

W pierwszej odsłonie, Bartosz Kapczyński – dyrektor ds. marketingu w GTM Start Gniezno oraz Koordynator PKB Start Gniezno Biznes Plus, wspólnie z Fundatorem Projektu Rafaelem Wojciechowskim, podsumowali w kilku slajdach aktualną sytuację w klubie, najbliższe działania dotyczące m.in. Projekt Budżetu Obywatelskiego oraz przygotowania do meczu z Lokomotivem Daugavpils. Zgromadzeni goście mogli też poznać wartości medialne wypracowane przez klub, a także dowiedzieć się więcej o aktualnych celach sportowych Car Gwarant Startu Gniezno. Tego dnia najważniejszy był jednak inny cel – biznes. W drugiej odsłonie pojawili się Mirosław Rogiewicz – prezes Partnerskich Klubów Biznesu oraz Bartłomiej Krukowski – Dyrektor PKB Poznań, Najpierw wytłumaczyli zasady funkcjonowania PKB Start Gniezno Biznes Plus. Podkreślili, że projekt ten, przeznaczony jest dla wszystkich firm posiadających działalność gospodarczą, podmiotów gospodarczych czy spółek a także osób posiadających kontakty biznesowe.

Partnerskie Kluby Biznesu działają w 26 klubach w całej Polsce m.in. Klub Biznesu Pogoni Szczecin, Jagielloni Białystok, Korony Kielce, Zagłębia Lubin, Wisły Kraków czy Rakowa Częstochowa. W trzeciej odsłonie, głos zabrali Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz oraz Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – Piotr Gruszczyński. Obaj zgodnie stwierdzili, że nowa inicjatywa to profesjonalnie działający Klub Biznesu dla każdego. Dodatkowo – Starosta Gnieźnieński podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm Fundatora Projektu Rafaela Wojciechowskiego. Prezydent podkreślił, że Miasto pochwala takie inicjatywy i zapewnił, że będzie wspierać klub w kolejnych odsłonach tego projektu.

Bartosz Kapczyński – koordynator projektu podsumował środowy mityng w kilku słowach: “Cieszy nas frekwencja, cieszy nas zainteresowanie i feedback z dzisiejszego wieczoru. Mogę zdradzić, że kilka firm złożyło deklaracje, że chce ze sobą kooperować, a co za tym idzie, są mocno zainteresowane przystąpieniem do Klubu Biznesu. Czeka nas mnóstwo pracy i spotkań po to, by osiągnąć wspólny cel i sukces. Projekt rozwinął się w innych miejscowościach, dlatego wierzę, że w Gnieźnie pójdziemy również w podobnym kierunku.”

Kolejne spotkanie biznesowe tym razem ogólnopolskie, o charakterze otwartym, odbędzie się w dniu 12 czerwca 2019 o godzinie 17:30. Miejsca spotkania nie zmieniamy i będzie to ponownie Restauracja Leo Libra z siedzibą w Gnieźnie przy ulicy Spichrzowej 1.

Tekst: Bartosz Kapczyński