Stan zdrowia poszkodowanych żużlowców

W niedzielnym spotkaniu Car Gwarant Startu na Łotwie ucierpieli między innymi Mirosław Jabłoński oraz Kevin Fajfer. Obaj po swoich upadkach nie pojawili się więcej na torze. Ucierpiał także Adrian Gała. Mocno poobijany senior czerwono-czarnych był jednak w stanie walczyć o punkty i walnie przyczynił się do zwycięstwa gnieźnian nad Lokomotiv Daugavpils 48:42. Mamy informacje na temat stanu zdrowia dwójki poszkodowanych zawodników.

Mirek Jabłoński rozpoczął rehabilitację” – informuje menadżer Car Gwarant Startu, Rafael Wojciechowski. “Myślę, że w środę wieczorem będzie decyzja co do wznowienia treningów i występu w niedziele.” – dodaje. Żużlowiec zabrał głos na swoim profilu na Facebooku, gdzie poinformował kibiców o rehabilitacji. “Na głowę już jest za późno, ale na nogi jeszcze mogą pomóc😋 Motocykl widzieliście jak wyglądał, a trafił w dmuchawca… Ja tyle szczęścia nie miałem i uderzyłem w dechy… Motor się naprawi, a ja już ostro działam i zrobię wszystko żeby na niedzielę być w pełni sił!” – przekazał Mirosław Jabłoński.

Konsultacje lekarskie w Gnieźnie przeszedł w poniedziałek Kevin Fajfer. Przeprowadzone badania na szczęście wykluczyły złamania. “Prawdopodobnie potrzebne będzie tylko kilka dni odpoczynku i możliwy jest powrót w piątek na tor, jednak ostateczne decyzje zapadną w środę wieczorem” – mówi menadżer R.Wojciechowski. Młodzieżowca zabraknie więc w kadrze Aforti Startu Gniezno podczas dwóch kolejnych rund Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych na ten tydzień – we wtorek w Bydgoszczy oraz w środę w Łodzi.

Tekst: Radosław Majewski