Start Gniezno charytatywnie: podsumowanie akcji ze Spółdzielcami

Drugiego marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 2 rozegrane zostało spotkanie charytatywne na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Przypominamy, że w tym dniu spotkały się drużyny Car Gwarant Startu Gniezno oraz zespół “Spółdzielców”. W barwach tej drugiej zagrali pracownicy Banku Spółdzielczego oraz PSS Społem z siedzibami w Gnieźnie. Puchar za zwycięstwo w tym spotkaniu (7:6) powędrował dla czerwono-czarnych. Największym wygranym tego spotkania był jednak kto inny. Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Ostatecznie – z darowizn sponsorów i prywatnych darczyńców, a także wspomnianej zbiórki udało się w sumie zgromadzić kwotę 15693,72 zł. Czek na taką kwotę przekazano na ręce dyrektora placówki tuż po zakończeniu meczu.

Aforti StartTV: relacja z meczu ze Spółdzielcami

Swojego wzruszenia z tak dużej sumy nie ukrywał włodarz Domu Dziecka w Gnieźnie – Miłosz Dziurleja. “Kwota jest ogromna, nie spodziewaliśmy się tak wielkiej sumy. Dziękujemy bardzo! Każde wsparcie pozwala nam podnieść standardy jakości w naszym domu.  To jest kwota nad którą musimy się zastanowić, jak ją dobrze spożytkować. Dziękuję serdecznie wszystkim – organizatorom, zawodnikom za ofiarną walkę” –  tymi słowami zwrócił się do zgromadzonych kibiców i sponsorów tuż po dekoracji zwycięzców.

Po upływie niecałych trzech miesięcy spotkaliśmy się ponownie, by na własne oczy przekonać się ile dobra, dzięki naszej wspólnej inicjatywie udało się uzyskać. Miłosz Dziurleja, dyrektor Domu Dziecka poczynił wszelkie starania, by zebraną kwotę jak najlepiej spożytkować. Dzięki zebranym środkom, udało się zakupić ubrania i buty dla dzieci – mieszkańców placówki. Dyrektor jeszcze raz podziękował za wkład i zaangażowanie wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy poświęcali swój czas by organizować zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Gnieźnie. Prezes Banku Spółdzielczego podkreśliła, że takie inicjatywy są potrzebne. “Staramy się angażować w różnego rodzaju akcje charytatywne by nieść pomoc najbardziej potrzebującym.” – mówi Barbara Borowska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego.

Aforti StartTV: spotkanie w Domu Dziecka

Przypomnijmy, że ten sam bank był także mecenasem meczu “Gwiazdy na Gwiazdkę”, gdzie głównym celem charytatywnym była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Bartka Labrenza oraz karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prezes PSS Społem Walenty Kaźmierczak przy okazji spotkania w Domu Dziecka wspomniał, że niesienie pomocy najbardziej potrzebującym to swego rodzaju „tradycja”. Cieszy go zaangażowanie oraz umiejętne spożytkowanie środków przez dyrektora placówki. Na koniec wszyscy zgodnie potwierdzili, że uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny. Warto pomagać!

Tekst: Bartosz Kapczyński