Nice 1LŻ: przed meczem z Lokomotivem

Przed drużyną Car Gwarant Startu Gniezno kolejne spotkanie ligowe. Czerwono-czarni udają się ponownie na mecz wyjazdowy. W siódmej rundzie spotkań naszym rywalem będzie zespół Lokomotiv Daugavpils. Sportowe emocje czekają nas w najbliższą niedzielę – początek o godzinie 18.00 (17.00 czasu polskiego). Spotkanie nie będzie transmitowane w żadnej ze stacji telewizyjnych. Znamy awizowane składy na pojedynek piątej oraz siódmej drużyny Nice 1 Ligi Żużlowej.

Menadżer Car Gwarant Startu Gniezno postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu z ubiegłej niedzieli, kiedy to gnieźnianie pokonali w Łodzi tamtejszy Orzeł. Awizowane zestawienie prezentuje się identycznie i przedstawia się następująco:
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer

Należy się spodziewać, że skład z numerem siódmym uzupełni Damian Stalkowski, który z bardzo dobrym wynikiem zakończył wtorkową rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Gdańsku. Szczególnie długą i wymagającą podróż na Łotwę mieć będzie Jurica Pavlic. Chorwat dzień wcześniej wystąpi w finale SEC Challenge na torze w Nagyhalasz (Węgry). Zawody rozpoczną się o 15.00. Po ich zakończeniu nasz obcokrajowiec będzie miał do pokonania ponad 1200 kilometrów. Identyczna podróż czeka Andrzeja Lebiediewa (Lokomotiv), który również będzie walczył na Węgrzech o przepustkę do cyklu SEC.

Szkoleniowiec naszych rywali – Nikolaj Kokin – będzie mógł w niedzielę skorzystać z usług m.in. Timo Lahtiego. Fin powraca po kontuzji i będzie solidnym wzmocnieniem łotewskiego teamu. Wyjściowa szóstka na niedzielę to:
9. Timo Lahti
10. Jewigienij Kostygow
11. Kjastas Puodżuks
12. Wadim Tarasienko
13. Andrzej Lebiediew
14. Artiom Trofimow

Przypomnijmy, że początek ścigania na Łotwie w niedzielę o godzinie 18.00 (17.00 czasu polskiego). Pomeczowy reportaż z pojedynku Nice 1 Ligi Żużlowej przygotuje Aforti StartTV, zapraszamy do śledzenia naszych kanałów na Facebooku oraz w serwisie YouTube.

Tekst: Radosław Majewski