Przed powtórką z Orłem Łódź – awizowany skład

Pogoda w ostatnich tygodniach skorygowała ligowy terminarz żużlowców Car Gwarant Startu Gniezno. Najpierw, ze względu na niekorzystne warunki nie udało się rozegrać spotkania w Łodzi z tamtejszym Orłem. W minioną niedzielę nie doszedł do skutku także pojedynek z Unią Tarnów. W najbliższy weekend, dzień po żużlowym święcie w naszym kraju jakim jest runda Speedway Grand Prix w Warszawie, zawodnicy z Grodu Lecha oraz Łodzi spotkają się ponownie na łodzkiej Motoarenie.

Początek meczu zaplanowany został na godzinę 16.00. Pozostaje mieć nadzieję, że nie sprawdzą się niekorzystne na tę chwilę prognozy pogody i oba zespoły nadrobią część ligowych zaległości. Kierownictwo obu ekip podało awizowane zestawienia. Menadżer Rafael Wojciechowski zdecydował się na zmianę par w swojej drużynie. Skład gnieźnian na mecz w Łodzi otwiera Mirosław Jabłoński, który pojedzie razem z Juricą Pavlicem. Kolejna para to Oliver Berntzon z Oskarem Fajferem. Z młodzieżowcem Car Gwarant Startu w pierwszej części spotkania oglądać będziemy z kolei Adriana Gałę.

Awizowany skład Car Gwarant Startu Gniezno:
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer
7.

W szeregach gospodarzy na szczególną uwagę zasługuje Tobiasz Musielak, który od początku sezonu jest najsolidniejszym punktem drużyny prowadzonej przez trenera Lecha Kędziorę. W ostatnim meczu przeciwko Lokomotiv Daugavpils do ścigania, po odniesionej w ubiegłym roku kontuzji, w wielkim stylu powrócił Daniel Jeleniewski. Stworzy on parę z Rafałem Okoniewskim. Na swoim domowym torze świetnie spisuje się także Australijczyk Rohan Tungate. W awizowanym składzie zabrakło miejsca dla spisującego się ostatnio poniżej oczekiwań Duńczyka Hansa Andersena. W jego miejsce pojedzie Niemiec Kai Huckenbeck. Obecnie nasi niedzielni rywale mają w tabeli cztery duże punkty i zajmują czwartą pozycję. Dzień przed spotkaniem z ekipą czerwono-czarnych czeka ich jeszcze jeden mecz ligowy. W sobotę zaległe spotkanie 5 kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej w którym Unia Tarnów podejmie na własnym obiekcie Orła Łódź.

Awizowany skład Orła Łódź:
9. Rohan Tungate
10. Kai Huckenbeck
11. Rafał Okoniewski
12. Daniel Jeleniewski
13. Tobiasz Musielak
14. Kamil Kiełbasa

Dla kibiców, którzy chcieliby zobaczyć ten mecz mamy dobrą informację. Bezpośrednią transmisję z pojedynku Orzeł Łódź – Car Gwarant Start Gniezno przeprowadzi telewizja Eleven Sports (na kanale Eleven Sports 2).

Tekst: Radosław Majewski