Eliminacje do SEC: Jakobsen bez awansu

Trzecia runda eliminacyjna do cyklu SEC odbyła się w środę. O kolejne miejsca w SEC Challenge tym razem walczono w Krsko. Na Słowenię udał się między innymi obcokrajowiec Car Gwarant Startu Gniezno – Duńczyk Frederik Jakobsen. Niestety, plany związane z rywalizacją w tym cyklu zawodnik z kraju Hamleta musi odłożyć przynajmniej o jeden sezon.

W środę wywalczył osiem punktów, co dało dziewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej przy awansie tylko czwórki najlepszych żużlowców. Bezkonkurencyjny okazał się Grigorij Łaguta. Rosjanin powraca do ścigania po karze zawieszenia. W Krsko wygrał wszystkie swoje biegi i został triumfatorem zawodów. Przepustki do węgierskiego SEC Challenge wywalczyli ponadto Kacper Woryna, Siergiej Łogaczow i Bjarne Pedersen.

Przypomnijmy, że 25 maja w węgierskim Nagyhalasz o awans do cyklu SEC na sezon 2019 rywalizować będą między innymi Chorwat Jurica Pavlic i Rosjanin Andriej Kudriaszow.