DMPJ: 7 oraz 8 maja inauguracja rozgrywek

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W sezonie 2019 zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych zmian w tych rozgrywkach.

Pierwsza, najważniejsza, to korekta fazy eliminacyjnej. W ubiegłym roku składała się ona z siedmiu turniejów w trzech grupach eliminacyjnych. Teraz zastosowano podział na cztery grupy, a w każdej z nich odbędzie się dwanaście turniejów. Do fazy półfinałowej (14 rund, w dwóch grupach) awansują trzy najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły spośród tych sklasyfikowanych na miejscach czwartych.  Nowością jest też możliwość skorzystania z gościa oczekującego. Kluby nie posiadające odpowiedniej kadry będą mogły skorzystać z niezgłoszonych do rywalizacji zawodników innych drużyn.

W barwach Aforti Startu Gniezno do startu w DMPJ zgłoszeni zostali Damian Stalkowski, Kevin Fajfer, Mateusz Błażykowski oraz Szymon Szwacher. Na liście oczekujących widnieje Weronika Burlaga, która jeszcze nie rozpoczęła treningów na torze w tym sezonie ze względu na egzaminy maturalne.

Ciekawostką jest fakt, że w DMPJ oglądać będziemy nie tylko młodzieżowców z Polski oraz Łotwy, bo prawo do występów mają także żużlowcy Lokomotiv Daugavpils. Oprócz nich wystartuje też drużyna z.. Czech, a to oznacza, że rozgrywki przybierają międzynarodową formę. Ponadto dwa zespoły do rywalizacji wystawi klub z Zielonej Góry.

Czerwono-czarni znaleźli się w grupie trzeciej DMPJ. Plan startów przedstawia się następująco:
07.05 – I runda – Toruń
08.05 – II runda – Grudziądz
20.05 – III runda – Gniezno
21.05 – IV runda – Bydgoszcz
28.05 – V runda – Gdańsk
29.05 – VI runda – Łódź
04.06 – VII runda – Toruń
05.06 – VIII runda – Grudziądz
18.06 – IX runda – Gniezno
19.06 – X runda – Bydgoszcz
25.06 – XI runda – Gdańsk
26.06 – XII runda – Łódź

Tekst: Radosław Majewski