R.Wojciechowski: „Ostro zabieramy się dalej do pracy”

Car Gwarant Start Gniezno w trzeciej kolejce Nice 1 Ligi Żużlowej pokonuje PGG ROW Rybnik 50:40. Dla czerwono-czarnych to pierwsze duże punkty w trwającym sezonie. Kolejna ligowa konfrontacja przed zawodnikami z Pierwszej Stolicy za dwa tygodnie. W niedzielę 28 kwietnia udajemy się na wyjazd do piątej drużyny w tabeli – zmierzymy się z Orłem Łódź. Początek rywalizacji o 18.00.

Dziesięciopunktowe zwycięstwo nad drużyną z Rybnika daje powody do zadowolenia, ale w głowach sztabu szkoleniowego jest już spotkanie z Orłem w Łodzi. “Zwycięstwo z drużyną z Rybnika oczywiście cieszy. Ostro zabieramy się jednak dalej do pracy przed kolejnym meczem ligowym.” – mówi menadżer Car Gwarant Startu Gniezno Rafael Wojciechowski. “Już od poniedziałku pracujemy nad planem zajęć na najbliższe dni. W środę większość kadry udaje się na wyjazdowy trening do Torunia. Mamy możliwość potrenowania na tamtym obiekcie, za co dziękuję menadżerowi Get Well Toruń Jackowi Frątczakowi.” – dodaje R.Wojciechowski.

gno-ryb-2019-74Damian Stalkowski po wygranej w 2. biegu meczu Car Gwarant Start Gniezno – PGG ROW Rybnik (fot. T.Kordys)

Na środę i na czwartek zaplanowane są ponadto kolejne zajęcia z Aforti Szkółką Żużlową. Pod okiem Mirosława Jabłońskiego trenuje w niej kilkunastu adeptów czarnego sportu. Czwartkowy trening uzupełnią także niektórzy zawodnicy z pierwszego składu Car Gwarant Startu Gniezno. Przed naszymi młodzieżowcami ponadto eliminacje Srebrnego Kasku – Damian Stalkowski, Kevin Fajfer i Mateusz Błażykowski (jako rezerwowy) udają się we wtorek do Rawicza.

Kolejna impreza na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej we wtorek tuż po świętach wielkanocnych. 23 kwietnia zapraszamy na eliminację Brązowego Kasku. Tydzień później, również we wtorek, ale 30 kwietnia Finał Mistrzostw Par Klubowych DM I Ligi. Rozpoczęcie tych zawodów zaplanowano na godzinę 17.00.

Tekst: Radosław Majewski