Adrian Gała z kontraktem w Rosji!

Po absencji w Ostrowie do składu Car Gwarant Startu powrócił Adrian Gała. Niedzielny pojedynek z PGG ROW Rybnik zapisać może po stronie udanych. W pięciu startach wywalczył 10 punktów i dwa bonusy, a czerwono-czarni pokonali “Rekiny” 50:40. Dzień po meczu wychowanek Startu poinformował o kolejnym kontrakcie w lidze zagranicznej.

Do tej pory zawodnik parafował trzy umowy na występy poza Polską. “Henioo” prezentować będzie się w Szwecji (Team Småland), Czechach (Speedway Club Żarnovica) i Niemczech (MSC “Wölfe” Wittstock). “Jak dobrze wiecie lubię dużo jeździć i jakby była taka możliwość, to jeździłbym wszędzie i codziennie” – przyznał na swoim fan page Adrian Gała. 

gno-ryb-2019-96Adrian Gała po ostatnim biegu w meczu z PGG ROW Rybnik (fot. T.Kordys)

W poniedziałek poinformował o nowym kontrakcie. “Miło mi się pochwalić, że w tym sezonie podpisałem kontrakt w lidze rosyjskiej, z drużyną Mega Lada Togliatti” – przekazał. “Jest to już piąta liga na sezon 2019, wiec od maja na brak jazdy na pewno nie będę narzekał, a Rosja to kolejne ciekawe dla mnie doświadczenie.” – dodał na zakończenie. Barwy Mega Lada Togliatti reprezentować będzie między innymi drugi z naszych seniorów, Andriej Kudriaszow.

Tekst: Radosław Majewski