Najlepsza frekwencja w Gnieźnie

Otwarcie sezonu w Nice 1 Lidze Żużlowej nie ułożyło się po naszej myśli. Po ciekawym i trzymającym w napięciu do ostatniego biegu meczu musieliśmy w niedzielne popołudnie uznać wyższość Zdunek Wybrzeża Gdańsk (40:49 dla gości). Na trybunach stadionu przy ul. Wrzesińskiej zasiadła bardzo duża ilość fanów czarnego sportu. Była to jedna z najwyższych frekwencji w historii działalności GTM Start Gniezno.

Inauguracja sezonu 2019 to także pierwsza impreza w trakcie której funkcjonował nowy system wejść na stadion. Kibice chcący oglądać mecz z perspektywy trybun korzystali z elektronicznego systemu odczytu biletów oraz kołowrotków. Mimo wielu obaw i kolejek przed stadionem wszyscy zdążyli bez trudu obejrzeć pierwszy wyścig.

Działacze GTM Start Gniezno od kilkunastu dni informowali o nowym systemie i zwracali się z prośba o wcześniejsze przyjście na stadion. Apele przyniosły skutek, bo pierwsi kibice już kilka chwil po godzinie 12 zaczęli wchodzić na obiekt przy W25. Zdajemy sobie sprawę, że w pewnym momencie utworzyły się dość długie kolejki (szczególnie do wejścia na sektory A i B) – dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby możliwie przyśpieszyć wstęp na stadion. Przy każdym z wejść pracownicy ochrony instruowali jak należy prawidłowo korzystać z czytnika biletów oraz karnetów i jak przechodzić przez kołowrotek. Pamiętać należy, aby przejścia dokonać zaraz po odczytaniu biletu przez skaner. Bilet wstępu umożliwia tylko jednorazowe przejście. Raz odczytany bilet nie otworzy kołowrotka za drugim razem, nawet po kilkunastu minutach przerwy, a próby podwójnego odbicia biletów się niestety zdarzały i też miały wpływ na wydłużenie czasu wejścia pozostałych kibiców na stadion.

Dla przypomnienia raz jeszcze film instruktażowy, jak należy korzystać z elektronicznego systemu wejść na stadionie w Gnieźnie

 

Każdy kibic posiadający ważny karnet musi go zbliżyć do czytnika (karnet jest kartą z chipem). Bilet wstępu należy przyłożyć do dolnej części skanera. Po zczytaniu (potwierdzonym krótkim sygnałem dźwiękowym) należy niezwłocznie przejść przez kołowrotek. Dzieci wchodzą pod opieką rodziców lub opiekunów. Osoby niepełnosprawne oraz te, które będą chciały wprowadzić na stadion wózki dziecięce prosimy o zgłoszenie się do służb ochrony celem otwarcia bramy. Nie zmienia się miejsce wejścia na poszczególne sektory. Wspólne wejście – tak jak dotąd – mają sektory A i B oraz osobno sektor C. Osobne wejścia z małym kołowrotkiem funkcjonuje także na trybunę.

Kolejny mecz na własnym torze odbędzie się 14 kwietnia. Tego dnia żużlowcy Car Gwarant Startu zmierzą się z ROW Rybnik. Początek spotkania o godzinie 14, a bramy stadionowe ponownie otwarte będą już od godziny 12. Liczymy się z tym, że na meczu z Wybrzeżem mogły zaistnieć pewne nieprzewidziane sytuacje, ale wspólnie z dostawcą systemu dołożymy wszelkich starań, aby wstęp 14 kwietnia odbywał się płynnie. Wierzymy, że kibice przy okazji drugiej imprezy sportowej również będą przyjaźniej nastawieniu do kołowrotków oraz elektronicznych czytników, co także znacząco wpłynie na szybkość wejścia na teren stadionu.

Tekst: Radosław Majewski