Aforti StartTV: Trening Mateusza Błażykowskiego (foto + video)

Kamera Aforti StartTV udała się do Dębnicy – to niewielka miejscowość zlokalizowana kilka kilometrów od Gniezna. Tam na przydomowym torze swoje umiejętności podnosi młodzieżowiec naszej drużyny Mateusz Błażykowski. Jak wyglądają jego treningi i jakie płyną korzyści z jazdy po tak krótkim torze? Odpowiedź na te pytania poznajemy w przygotowanym materiale wideo!

“Prawdę mówiąc dużo obserwuję Instagrama różnych chłopaków i właśnie kiedyś trafiłem na profilu śp. Tomka Jędrzejaka, że też miał taki bardzo krótki, techniczny tor, po którym jeździ w kółko.” – przyznaje Mateusz Błażykowski zapytany o to, skąd pomysł na stworzenie takiego miejsca do treningów. “Miejsce było, udało się trochę je zagospodarować. Projekt nie jest co prawda w 100% ukończony, ale na razie mogę się cieszyć z tego co jest. Cieszę się jazdą i to mi odpowiada!” – mówi.

trening_blazykowski03

Tor jest krótki, liczy około 114 metrów. “Jazda tutaj pozwala mi poprawić technikę. Zawsze miałem problem z odpowiednim ułożeniem się na motocyklu. Na torach technicznych, przyczepnych, notowałem gorsze wyniki. Myślę, że teraz mi to pomoże i w sezonie to zaprezentuje i na takim selektywnym dość torze, to uda się przejeździć i zrobić fajny wynik.” – zauważa nasz rozmówca. Dzięki możliwości jazdy na przydomowym torze niemal przez całą zimę młodzieżowiec Car Gwarant Startu Gniezno właściwie nie tracił kontaktu z motocyklem. Nie oznacza to jednak, że zaniedbane zostały przygotowania kondycyjne. Tutaj również wykonane zostało sporo pracy. “Nie raz trenowałem od rana tutaj, a wieczorem na siłowni. Przejechałem tutaj wiele okrążeń, zużyliśmy dużo opon. Wszystko po to, żeby był jak najlepszy wynik w sezonie!” – zapewnia.

Przygotowania kondycyjne Mateusza Błażykowskiego zmierzają ku końcowi. “Biegam, do tego motocross. Od czasu do czasu odwiedzimy siłownie w tej chwili. Teraz pozostaje czekać na pierwsze treningi, sparingi no i mecze!” – mówi. “Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim sponsorom. W porównaniu do poprzednich lat przybyło ich bardzo dużo. Chcę im podziękować wszystkim razem i każdemu z osobna. Chciałbym zaprosić do współpracy kolejne firmy. Żużel wymaga wysokich nakładów finansowych i sprzętowych dlatego jeśli ktoś chciałby dołączyć do mojego teamu to zapraszam!”  – kończy junior Car Gwarant Startu Gniezno.

trening_blazykowski10

Młodzieżowa kadra czerwono-czarnych liczy sześciu zawodników. Obok Mateusza Błażykowskiego to Damian Stalkowski, Kevin Fajfer oraz Michał Lewandowski, Szymon Szwacher i Weronika Burlaga. Poza meczami ligowymi juniorów z Gniezna oglądać będziemy m.in. w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, gdzie kolejny sezon występować będą pod nazwą Aforti Start Gniezno.

Tekst i zdjęcia: Radosław Majewski