Charytatywny mecz zakończony sukcesem!

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 2 rozegrane zostało spotkanie charytatywne na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Na parkiecie spotkały się drużyny Car Gwarant Startu Gniezno oraz zespół “Spółdzielców” stworzony z reprezentantów Banku Spółdzielczego w Gnieźnie oraz PSS Społem w Gnieźnie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i tym razem górą byli żużlowcy, którzy mimo skromniejszej kadry pokonali swoich rywali. Przyznać jednak należy, że o wygraną było zdecydowanie trudniej. Ostatecznie, po zaciętym meczu puchar za zwycięstwo 7:6 powędrował dla czerwono-czarnych. Kwestie sportowe zeszły dziś jednak na drugi plan.

Jeszcze zanim rozległ się pierwszy gwizdek sędziego w hali SP2 doszło do oficjalnego parafowania umowy GTM Start Gniezno z Bankiem Spółdzielczym na podstawie której bank kolejny sezon z rzędu wspierać będzie żużlowców z Pierwszej Stolicy. “Naszym celem było stawianie na sponsorów i partnerów długoterminowych. Cieszymy się z faktu, że teraz możemy przedłużyć kolejną umowę sponsorską – z Bankiem Spółdzielczym” – przyznał prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski. Z ramienia Banku stosowne dokumenty podpisane zostały przez Prezesa Zarządu, panią Barbarę Borowską.

news-podpisanie_umowyTomasz Wojciechowski (prezes GTM Start Gniezno) i Barbara Borowska (prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie)

Sam mecz należał do zaciętych. Zmaganiom piłkarzy przyglądało się liczne grono kibiców. Na trybunach zasiedli m.in. podopieczni Domu Dziecka. Nie zabrakło także prezydenta Gniezna Tomasza Budasza. Worek z bramkami rozwiązał Kevin Fajfer, który jako pierwszy posłał futbolówkę do bramki spółdzielców. Kontra ze strony głównych organizatorów był błyskawiczny. Czerwono-czarni znani ze swojej nieustępliwości nie tylko w walce na torze przy Wrzesińskiej nie odpuszczali jednak ani na moment. Ostatecznie żużlowcy zaliczyli jedno trafienie więcej od spółdzielców i kolejny rok z rzędu okazali się lepsi w charytatywnym pojedynku. Bramki dla Car Gwarant Startu zdobywali: Kevin Fajfer (trzy), Damian Stalkowski (dwie), Mateusz Błażykowski i Oskar Fajfer po jednej. W barwach naszego klubu na boisku zaprezentowali się również Adrian Gała i Michał Lewandowski. Ponadto oglądaliśmy klubowego mechanika Pawła Woźnego i adepta Aforti Szkółki Żużlowej Kacpra Grzelaka.

Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Dla jego podopiecznych dziś graliśmy wszyscy wrzucając datki do puszek. Ostatecznie – z darowizn sponsorów i prywatnych darczyńców, a także wspomnianej zbiórki udało się w sumie zgromadzić kwotę 15693,72 zł. Oficjalne przekazanie czeku nastąpiło tuż po zakończeniu meczu. Swojego wzruszenia z tak dużej sumy nie ukrywał dyrektor placówki Miłosz Dziurleja. “Kwota jest ogromna, nie spodziewaliśmy się tak wielkiej sumy. Dziękujemy bardzo! Każde wsparcie pozwala nam podnieść standardy jakości w naszym domu.  To jest kwota nad którą musimy się zastanowić, jak ją dobrze spożytkować. Dziękuję serdecznie wszystkim – organizatorom, zawodnikom za ofiarną walkę. Wynik jest czytelny, wyrównana walka, cieszymy się bardzo. Jeszcze raz dziękujemy. Na pewno dowiecie się na co te pieniążki zostaną spożytkowane. Jeszcze raz dziękuje wszystkim!” – przekazał na zakończenie. Ponadto na ręce dyrektora przekazana została pamiątkowa piłka z autografami uczestników.

Przebieg meczu oraz wydarzenia wokół boiska śledziły kamery Aforti StartTV – wideorelacja z charytatywnego starcia gnieźnieńskich spółdzielców z Car Gwarant Startem Gniezno pojawi się w poniedziałek.

Tekst: Radosław Majewski