Żużlowcy zagrają ze Spółdzielcami!

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne charytatywne wydarzenie z udziałem zawodników Car Gwarant Startu Gniezno. Tym razem żużlowcy naszej drużyny zagrają w piłkę halową. Spotkanie odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej numer 2. Początek zaplanowany został na godzinę 15.00. Ekipy spółdzielców oraz żużlowców zagrają wspólnie na rzecz gnieźnieńskiego domu dziecka. W studiu Radia Plus Gniezno rozmawialiśmy na temat przygotowań do tego spotkania.

Organizatorami sobotniego meczu są Bank Spółdzielczy w Gnieźnie oraz PSS Społem Gniezno. “Przed kilku laty Bank Spółdzielczy zainicjował te charytatywne mecze.” – mówi Barbara Borowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie. “My żyjemy i pracujemy na rzecz społeczności lokalnej. Cieszymy się, że ta inicjatywa sprzed siedmiu lat trwale wpisała się w środowisko naszego miasta. Celem jest wsparcie dla osób wykluczonych, pokrzywdzonych przez los. Chcemy być nie tylko ostrym finansistą, ale także nieść pomoc” – dodaje. Tegoroczne spotkanie w hali SP2 odbędzie się na rzecz Domu Dziecka w Pierwszej Stolicy. “Już raz w przeszłości graliśmy na rzecz domu dziecka. Udało nam się wtedy wyposażyć salę komputerową dla dzieciaków i było nam ogromnie miło, że teraz, kiedy byłam odwiedzić dom dziecka okazało się, że komputery nadal pracują, więc zostały przez dzieci uszanowane.” – podkreśla B.Borowska “Tym bardziej myślę, że wybór beneficjenta jest trafiony. To, co dajemy przyniosło dzieciom radość i to co w tym roku będziemy dla nich robić pewnie również przyniesie radość.” – mówi.

“Po rozmowach z dyrektorem Domu Dziecka wiemy, że dzieciom brakuje możliwości korzystania z takiego życia kulturalnego, wyjazdów, możliwości uczestnictwa w seansach kinowych czy teatralnych. Myślę, że jednym z elementów po zebraniu tych pieniążków, które mam nadzieję, dzięki naszym sponsorom i tym, którzy będą kibicować drużynom, uda nam się te potrzeby w jakimś stopniu zaspokoić.” – mówi o celach sobotniego meczu Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego. “W trakcie meczu odbędzie się zbiórka do puszek. Całość zakończy wręczenie czeku, mamy nadzieję, że wszystko uda się szybko policzyć.” – dodaje. “Doping dla obu drużyn spowoduje, że być może poruszą się także serca osób, które nie będą na meczu obecne” – kończy B.Borowska.

“Ponownie zagramy z drużyną Car Gwarant Startu Gniezno. Wcześniej byli to też i parlamentarzyści, samorządowcy czy strażacy. Żużlowcy jako nasz partner także i na innym forum zagrają z nami również i w tym roku. W naszej drużynie będą to spółdzielcy – z naszego banku jak i z PSS Społem. Mamy nadzieję, że niezależnie od wyniku całość będzie pozytywnym wydarzeniem.” – dodaje Barbara Borowska. “W imieniu PSS Społem również zapraszam mecz.” – mówi Walenty Kaźmierczak, prezes PSS Społem Gniezno. “Kontynuujemy inicjatywę pomocy dla potrzebujących. Robimy to corocznie. Przy niezwykle miłej współpracy z naszym klubem sportowym, z żużlowcami. Ta pomoc jest potrzebna, chcemy dla Domu Dziecka zagrać. Chcemy zaprosić wszystkich, aby przyszli na ten mecz i dzięki temu udało się zebrać jak największa kwotę pieniążków, które przeznaczymy na ich potrzeby. “ – dodaje. “Przygotowujemy się cały rok. We współpracy z Bankiem Spółdzielczym wystawiamy swoich zawodników i będziemy chcieli sprostać zawodowcom. Idea sportu jest wiadomo jaka, walczymy do końca, z zapałem, w duchu fair play.” – kończy W.Kaźmierczak.

Dla kibiców czarnego sportu będzie to kolejna okazja, by w zimowej przerwie spotkać się z żużlowcami Car Gwarant Startu. “W zimowej przerwie graliśmy w unihokeja, był też hokej na lodzie na rzecz Marka Śliperskiego, teraz czas na piłkę halową” – mówi Radosław Majewski, rzecznik prasowy GTM Start Gniezno. “Staniemy do sportowej rywalizacji z dużą dawką humoru, bo nie wynik jest najważniejszy, a możliwość niesienia pomocy podopiecznym Domu Dziecka w Gnieźnie.” – dodaje. “Zobaczymy naszą krajową kadrę – będą seniorzy w osobach Oskara Fajfera i Adriana Gały. Młodzieżowcy, Mateusz Błażykowski, Damian Stalkowski i Kevin Fajfer. Szeregi naszej drużyny zasilimy najmłodszymi wychowankami oraz przedstawicielami Aforti Szkółki Żużlowej.” – kończy.

mecz-spoldzielcy2019

Początek wydarzenia “Gramy dla Dzieciaków” o godzinie 15.00. Wstęp jest wolny. Na kibiców, którzy zdecydują się w sobotnie popołudnie odwiedzić halę Szkoły Podstawowej nr 2 czeka sporo atrakcji. Odbędą się między innymi występy taneczne Centrum Hajdasz oraz mecz dzieciaków Akademii Mieszko Gniezno. Przewidziane są również konkursy z upominkami do zdobycia. Sobotni mecz to nie jedyna forma pomocy na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. “W zbiórkę można włączyć się wpłacając pieniążki na dedykowane temu konto” – mówi B.Borowska. “Wystarczy zgłosić się do obsługi banku, przygotowany zostanie stosowny dokument do wpłaty” – dodaje na zakończenie Barbara Borowska.

Aforti StartTV: zapowiedź meczu charytatywnego ze Spółdzielcami

Tekst: Radosław Majewski